tutaj jesteś: Strona główna > Lista projektów > Opis projektu

Zobacz, jak Polska zmienia się dzięki Funduszom Europejskim

Opis projektu

 
powrót do listy drukuj
zapisz projekt jako PDF
 

rozwój firm
tytuł projektu:
Budowa i wyposażenie budynku usługowego typu KARCZMA w Birczy
nazwa beneficjenta:
Grażyna Brozyniak FHU "K&Q"
województwo:
powiat:
podkarpackie
przemyski
fundusz:
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
program:
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
działanie:
3.4. Mikroprzedsiębiorstwa
dziedzina:
rozwój firm
wartość projektu:
539 447.40 zł
dofinansowanie z Unii Europejskiej:
112 488.04 zł
ocena:
punktor projekt realizowany
w latach 2004-2006
Opis projektu

Projekt polegał na budowie karczmy i wyposażeniu zaplecza kuchennego i gastronomicznego w środki trwałe. Inwestycja umożliwiła uruchomienie nowej bazy turystyczno-gastronomicznej w miejscowości Bircza, usytuowanej w powiecie przemyskim.

Bircza to malownicza miejscowość, położona w terenie górzystym, na szlaku wiodącym z Przemyśla w Bieszczady, na terenie Pogórza Przemyskiego, wchodzącego w skład zewnętrznych Karpat Wschodnich. Tereny gminy posiadają unikatowe warunki klimatyczne i krajobrazowe, czynione są starania o uzyskanie statusu gminy uzdrowiskowej.

Zbudowany w ramach projektu obiekt to piękna stylowa karczma, wykonana z bali drewnianych. Kubatura budynku wynosi 1267 m3, powierzchnia użytkowa - 318 m2. W trakcie realizacji projektu wykorzystywane były materiały ekologiczne, nie mające negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Zaplecze kuchenne zostało wyposażone w profesjonalne urządzenia gastronomiczne, umożliwiające przygotowanie i serwowanie posiłków. Wyposażenie dobierane było pod względem funkcjonalności, estetyki i trwałości wykonania oraz zapewnienia osobom pracującym bezpieczeństwa i ergonomii pracy.

Docelowo restauracja oferować będzie 60 miejsc konsumpcyjnych i bogatą ofertę kuchni z nastawieniem na dania regionalne.

Przygotowanie w ramach projektu gotowego lokalu umożliwiło zatrudnienie 6 osób.

Karczma położona jest w atrakcyjnym miejscu, w pobliskim lesie znajdują się rezerwaty przyrody oraz liczne, uczęszczane przez turystów krajowych i zagranicznych, trasy turystyczne. Samo położenie budynku zapewnia spokój i możliwość wypoczynku. Oferta Karczmy skierowana jest do klientów indywidualnych i instytucji. Klienci indywidualni to przede wszystkim turyści, zarówno krajowi jak i zagraniczni (bliskość Ukrainy, Słowacji i Węgier). Dla instytucji firma zamierza stworzyć i promować atrakcyjne warunki do odbywania imprez okolicznościowych, m.in. wykorzystanie sali oraz terenu, w atrakcyjnym położeniu z dala od ośrodków miejskich.

W następnym etapie planowane jest zagospodarowanie 53 arowej działki, co umożliwi miłe spędzanie czasu w rodzinnej atmosferze.


powrót do listy
 


separator dolny

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz
Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju 2007-2018
Fundusze europejskie Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju Unia Europejska