tutaj jesteś: Strona główna > Lista projektów > Opis projektu

Zobacz, jak Polska zmienia się dzięki Funduszom Europejskim

Opis projektu

 
powrót do listy drukuj
zapisz projekt jako PDF
 
Sektor: turystyka  
 
Autor:
mariuszska1

Po latach zaniedbań nareszcie Olsztyn wykorzystał potencjał Jeziora Krzywego, znajdującego się niemal w centrum miasta. Umożliwiły to środki z RPO Warmia i Mazury. W efekcie powstała między innymi jedna z największych i najpiękniejszych w Polsce plaż nad śródlądowym zbiornikiem wodnym z całoroczną infrastrukturą sportowo-rekreacyjną. Na jej terenie mieszkańcy jak i turyści mogą korzystać ze wspaniałych obiektów: wypożyczalni sprzętu, kawiarni, restauracji, boisk do plażowej piłki siatkowej i koszykówki, placów zabaw, skateparku, siłowni pod chmurką oraz wielu pomostów i tarasów wypoczynkowych. Należy też wspomnieć o nowoczesnym zapleczu szatniowo-sanitarnym, z którego turyści jak i mieszkańcy mogą korzystać nieodpłatnie. Cały kompleks połączono z układem dróg pieszych i rowerowych. Można się do niego dostać również komunikacją miejską. 
 

Autor:
Łukasz Knop

Centrum Rekreacyjno – Sportowe UKIEL to inwestycja, która zmieniła oblicze miasta Olsztyna. Inwestycja ta stała się miejscem spotkań i rekreacji mieszkańców oraz przede wszystkim wspaniałą atrakcją turystyczną. Nowoczesna infrastruktura pozwala korzystać z kompleksu przez cały rok. Cały kompleks jest świetnie skomunikowany pozostałą częścią miasta. Do dyspozycji gości pozostają liczne parkingi dla samochodów osobowych. Alternatywą jest również komunikacja miejska, która dowozi pasażerów bezpośrednio na teren CRS Ukiel. Szeroka oferta sportowa sprawia, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.
 

 
separator
powrót do listy

Dodaj opis i zdjęcie projektu

Aby dodać zdjęcie, opis, określić lokalizację lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku "wyślij" zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.


zaznacz lokalizacjęusuń punkt

wyślij formularz
separator
separator dolny

Ministerstwo Rozwoju, Pl. Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa, infolinia: 22 626 06 32
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna
Fundusze europejskie Ministerstwo Rozwoju Unia Europejska