Opracowanie technologii produkcji witaminy K2 w oparciu o mechanizmy biosyntezy i syntezy organicznej przez firmę Vitasynth sp. z o.o.
Projekt zakłada wykorzystanie doświadczenia badawczego Wnioskodawcy z branży chemicznej i polega na samodzielnym opracowaniubiotechnologicznej metody wytwarzania witaminy K2 (MK-7) na bazie niskoprzetworzonych substratów pochodzących ze źródełodnawialnych z wykorzystaniem odpadów z produkcji biodiesla. Drugim rezultatem projektu jest opracowanie nowej, nieistniejącej i czystejpatentowo technologii syntezy chemicznej witaminy K2 (MK-7). VitaSynth jest jednym z 7 producentów witaminy K2 na świecie. Obecnie,żaden z 7 producentów witaminy nie wytwarza jednocześnie witaminy K2 w postaci naturalnej i syntetycznej. Wnioskodawca chce uczynić tojako pierwszy na świecie. Prace wnioskodawca planuje przeprowadzić samodzielne, we własnym zakresie wykorzystując dużedoświadczenie w branży chemicznej, obecnie posiadane zasoby techniczne oraz osobowe. Rezultatem projektu będą innowacyjne w skaliświata technologie. Dla nowej, nieistniejącej technologii biosyntezy Wnioskodawca wykorzystywać będzie niskoprzetworzone substratypochodzące ze źródeł odnawialnych z wykorzystaniem odpadów z produkcji biodiesla. Dla technologii syntezy organicznej Wnioskodawca wramach wstępnych prac badawczych zwalidował nową, nieistniejącą dotąd ścieżkę syntetyczną. Rezultat projektu będzie kwalifikować siępod zgłoszenie patentowe, które Wnioskodawca zamierza dokonać jak tylko zakończy generowanie krytycznych danych. Rezultat projektuwpisywać się będzie bezpośrednio w aktualne trendy rynkowe dotyczące witaminy K2, co będzie widoczne w rosnących przychodach Spółkiw okresie trwałości projektu. Realizacja projektu nastąpi w oparciu o metody projektowania zorientowanego na użytkownika. Projektrozpocznie się od III poziomu gotowości technologicznej i zakończy się na IX poziomie gotowości technologicznej. Wnioskodawca w ramachprojektu zamierza zwiększyć o 20,01% wkład własny.
Twój opis projektu
Aby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.