Przejdź do treści Kontakt Regulamin
UE logo
prev slide next slide
imageimageimage
tytuł projektu

Program wykorzystania obszarów rekreacyjnych Łodzi w celu stworzenia Regionalnego Centrum Rekreacyjno-Sportowo-Konferencyjnego - etap I "Hala widowiskowa"

kategoria
nazwa beneficjenta
Miasto Łódź
wartość projektu
284 729 138,80 zł
dofinansowanie z UE
84 989 365,67 zł
Województwo
łódzkie
Powiat
łaski
m. Łódź
zduńskowolski
program
Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego
działanie
III.5. Infrastruktura turystyczno-rekreacyjna
fundusz
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
perspektywa
2007 - 2013

Przedmiotem projektu była budowa wielofunkcyjnej Hali Sportowo-Widowiskowej w Łodzi oraz zagospodarowanie terenów wokół obiektu (drogi, zieleń, oświetlenie).

Hala może pomieścić jednocześnie ponad 12 000 widzów na miejscach siedzących (z czego ponad 10 000 stanowią miejsca stałe). W przypadku koncertowego wykorzystania płyty głównej o powierzchni 3500 m² obiekt może obsłużyć nawet do 15 000 osób. Hala posiada parking na 1500 miejsc postojowych. Powierzchnia użytkowa obiektu to około 26 000 m², w ramach których oprócz zespołu głównego odwiedzający „Atlas Arenę” skorzystać mogą z restauracji oraz gabinetu odnowy biologicznej.

Poszczególne pomieszczenia hali rozmieszczone są na pięciu kondygnacjach. Dwie z nich – parter i pierwsze piętro – poniżej poziomu terenu otoczone są fosą komunikacyjną. Wejście publiczności odbywa się z pierścienia obiegającego halę, przez dwanaście mostów prowadzących bezpośrednio na poziom widowni. Ponadto obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, poprzez dojazd do pomieszczeń parteru (areny sportowej) za pomocą wind oraz wydzieleniu na zakolach widowni miejsc dla widzów na wózkach.

Dla bardziej wymagających gości hala dysponuje jedenastoma lożami VIP-owskimi z tarasem. Z wyposażenia technicznego hala posiada dwie elektroniczne tablice wyników, cztery ekrany multimedialne LED, zaś dla bezpieczeństwa osób w niej przebywających monitorowana jest przez 140 kamer i 600 czujników przeciwpożarowych.

„Atlas Arena” oferuje kompleksową obsługę zarówno dla organizatorów imprez sportowych jak i estradowych. Obiekt wyposażony jest w profesjonalną salę rozgrzewkową wraz z drugim boiskiem. Modułowo zbudowane szatnie łatwo mogą zmieniać się w garderoby dla artystów. Nowa hala wyposażona jest w rozkładane boiska do siatkówki, koszykówki, a także piłki ręcznej (parametry techniczne boisk i nawierzchni spełniają wszelkie wymogi międzynarodowych federacji m.in. IAAF, FIHB, FIBA, FIVB). Istnieje w niej także możliwość położenia sześciotorowej bieżni o długości 200 metrów. Ukształtowanie i sposób konstrukcji płyty głównej umożliwia ulokowanie na niej lodowiska, a nawet basenu z wodą.

Twój opis projektu

Aby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.

Dodaj zdjęcia project photos
Dodaj film lub prezentację project films
Opis projektu
Description of the project

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Serwisu internetowego Mapa Dotacji UE i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, wpisanych w formularzu kontaktowym, w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1) (RODO), informuję, że:

1. administratorem danych osobowych przetwarzanych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, z siedzibą pod adresem: ul. Wspólna 2/4 00-926 Warszawa, jest Minister Funduszy i Polityki Regionalnej;

2. dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość, na podstawie przepisów art. 6 ust. 1 lit. a) RODO;

3. dane osobowe mogą być udostępniane innym organom uprawnionym na podstawie stosownych przepisów do uzyskania danych;

4. w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje prawo: – żądania dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania, – wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, – cofnięcia zgody na przetwarzanie w dowolnym momencie, – wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych;

5. dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu przetwarzaniu, w celu podejmowania decyzji, w tym profilowaniu;

6. dane kontaktowe do Inspektora ochrony danych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej: Inspektor Ochrony Danych, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, adres ul. Wspólna 2/4 00-926 Warszawa, adres e-mail: IOD@miir.gov.pl.