Przejdź do treści Kontakt Regulamin
UE logo
prev slide next slide
imageimageimageimageimageimageimageimageimage
tytuł projektu

Wzrost konkurencyjności spółki Deep Ocean Technology Poland dzięki uczestnictwie w Branżowym Programie Promocji Jachty i łodzie rekreacyjne.

nazwa beneficjenta
DEEP OCEAN TECHNOLOGY POLAND SP. Z O.O.
wartość projektu
1 203 594,20 zł
dofinansowanie z UE
837 675,00 zł
Województwo
pomorskie
Powiat
m. Gdynia
program
Program Operacyjny Inteligentny Rozwój
działanie
3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw
fundusz
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
perspektywa
2014 - 2020

A gdyby tak pić poranną kawę oko w oko z delfinami, relaksować się mając rafę koralową niemal na wyciągnięcie ręki i podziwiać podwodny świat bez żadnych ograniczeń czasowych… Niebawem te futurystyczne wizje mogą stać się rzeczywistością. Wszystko za sprawą gdyńskiej spółki Deep Ocean Technology Poland, która opracowała pierwszy na świecie podwodny hotel – Water Discus (WD). W rzeczywistości jest to jednostka pływająca, łącząca w sobie cechy luksusowego statku, specjalistycznej łodzi podwodnej i centrum nurkowego. W podwodnym dysku znajdą się pokoje hotelowe i restauracja, w części górnej natomiast recepcja, lobby, sala konferencyjna, przestrzeń handlowa, basen i lądowisko dla helikopterów.   – W wersji podstawowej proponujemy dwa dyski składające się, z co najmniej 2 pokładów każdy oraz trzy satelity umieszczone w części powietrznej, jednak możliwe są także inne warianty. Konstrukcję będzie można rozbudowywać i dostosowywać do oczekiwań inwestorów w taki sposób, aby nasz obiekt spełnił ich oczekiwania – tłumaczy Krzysztof Koniuszaniec, Kierownik projektu i badań.   Projekt wsparło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a w pracach brali udział inżynierowie z polskich instytucji badawczych i badawczo-rozwojowych oraz specjaliści w zakresie budowy jednostek pływających. Konstrukcja ma być odporna na silne wiatry i wysokie fale do 6 m, co sprawia, iż będzie można ją posadowić w większości rejonów nadmorskich. Rozwiązanie już zostało opatentowane w USA i w Europie. Twórcy WD podkreślają, że zależy im na propagowaniu ekologii. Oczywiście luksus podwodnej rekreacji to jedno, jednak obiekt można przystosować także do prowadzenia podwodnych prac badawczych. Dobry pomysł to dopiero podstawa. Szczególnie w tak wymagającej dziedzinie potrzebne są ogromne środki na dalsze badania, w tym budowę prototypu i wdrożenie. W ich znalezieniu pomóc może Branżowy Program Promocji Jachtów i Łodzi Rekreacyjnych, dzięki któremu polscy przedsiębiorcy mają szansę zaistnieć na arenie międzynarodowej. W ramach udziału w projekcie przedstawiciele spółki Deep Ocean Technology Poland wzięli udział w indywidualnych misjach gospodarczych oraz w dziewięciu imprezach targowych m.in. w Australii, Chinach, Francji, Rosji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nasza obecność wśród przedstawicieli globalnego środowiska związanego z gospodarką morską to nie tylko prestiż, ale realna szansa na komercjalizację pomysłu. Mamy za sobą kilka bardzo udanych imprez branżowych, na których nasz projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem. Liczymy jednak, że jeden z obiektów Water Discus stanie w naszej Zatoce Gdańskiej. Nawiązaliśmy dobrze rokujące kontakty z inwestorami, między innymi z Chin, Australii i Arabii Saudyjskiej. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli pochwalić się pierwszym na świecie podwodnym hotelem, a jego futurystyczna konstrukcja rodem z filmów s-f będzie znakiem rozpoznawczym polskiej myśli technologicznej – dodaje Krzysztof Koniuszaniec.

Twój opis projektu

Aby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.

Dodaj zdjęcia project photos
Dodaj film lub prezentację project films
Opis projektu
Description of the project

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Serwisu internetowego Mapa Dotacji UE i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, wpisanych w formularzu kontaktowym, w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1) (RODO), informuję, że:

1. administratorem danych osobowych przetwarzanych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, z siedzibą pod adresem: ul. Wspólna 2/4 00-926 Warszawa, jest Minister Funduszy i Polityki Regionalnej;

2. dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość, na podstawie przepisów art. 6 ust. 1 lit. a) RODO;

3. dane osobowe mogą być udostępniane innym organom uprawnionym na podstawie stosownych przepisów do uzyskania danych;

4. w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje prawo: – żądania dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania, – wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, – cofnięcia zgody na przetwarzanie w dowolnym momencie, – wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych;

5. dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu przetwarzaniu, w celu podejmowania decyzji, w tym profilowaniu;

6. dane kontaktowe do Inspektora ochrony danych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej: Inspektor Ochrony Danych, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, adres ul. Wspólna 2/4 00-926 Warszawa, adres e-mail: IOD@miir.gov.pl.