Przejdź do treści Kontakt Regulamin
UE logo
prev slide next slide
imageimageimageimageimage
tytuł projektu

SINGLETRACK GLACENSIS

nazwa beneficjenta
STOWARZYSZENIE GMIN ZIEMI KŁODZKIEJ
wartość projektu
7 681 285,99 zł
dofinansowanie z UE
6 275 181,64 zł
Województwo
dolnośląskie
Powiat
kłodzki
ząbkowicki
program
Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego 2014-2020
działanie
4.4. Ochrona i udostępnianie zasobów przyrodniczych
fundusz
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
perspektywa
2014 - 2020

Singletracki są rodzajem tras rowerowych, które występują głównie w górach i lasach. Charakteryzują się dużą liczbą zakrętów, nawrotów i hopek. Jazda na nich, w zależności od stopnia trudności wymaga nietuzinkowej techniki i koncentracji.

Jedna z takich właśnie tras powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Gmin Ziemi Kłodzkiej na terenie siedmiu gmin (Bardo, Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko, Lądek Zdrój, Międzylesie, Stronie Śląskie, Złoty Stok). Jest to najdłuższa tego typu trasa w Polsce i liczy aż 130 km!  Jest ona niewątpliwie prawdziwym rajem dla osób kochających piękne widoki oraz aktywność fizyczną.

W momencie, gdy zdecydujemy się na spróbowanie swoich sił w tym rodzaju turystyki istotne jest dostosowanie poziomu trudności trasy do swoich możliwości. Obecnie do dyspozycji mamy 14 pętli o zróżnicowanej ilości przeszkód, zakrętów i hopek. Wydaje się, że dla osób które zamierzają wybrać się w podróż całą rodziną lub nie są pewne swojej formy sportowej najlepszym wyborem na początek będzie Pętla Hrabiowska, która liczy 2,85 km. Zarówno osoby starsze jak i dzieci nie powinny mieć problemu z pokonaniem tej trasy. Zdecydowanie trudniejszy odcinek stanowi Pętla Wilcza o długości ponad 11 km  i wymaga od nas zwiększonego wysiłku oraz skupienia.

Wykonanie trasy Singletrack Glacensis polegało głównie na przygotowaniu i utwardzeniu ścieżek rowerowych oraz na zbudowaniu infrastruktury towarzyszącej (parkingi, stacje naprawcze, tablice informacyjne, bramy wjazdowe).

Dzięki takim właśnie projektom udostępniamy turystom piękne rejony Dolnego Śląska i pomagamy wykorzystać jego niewątpliwie wielki potencjał przyrodniczy.

Twój opis projektu

Aby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.

Dodaj zdjęcia project photos
Dodaj film lub prezentację project films
Opis projektu
Description of the project

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Serwisu internetowego Mapa Dotacji UE i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, wpisanych w formularzu kontaktowym, w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1) (RODO), informuję, że:

1. administratorem danych osobowych przetwarzanych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, z siedzibą pod adresem: ul. Wspólna 2/4 00-926 Warszawa, jest Minister Funduszy i Polityki Regionalnej;

2. dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość, na podstawie przepisów art. 6 ust. 1 lit. a) RODO;

3. dane osobowe mogą być udostępniane innym organom uprawnionym na podstawie stosownych przepisów do uzyskania danych;

4. w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje prawo: – żądania dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania, – wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, – cofnięcia zgody na przetwarzanie w dowolnym momencie, – wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych;

5. dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu przetwarzaniu, w celu podejmowania decyzji, w tym profilowaniu;

6. dane kontaktowe do Inspektora ochrony danych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej: Inspektor Ochrony Danych, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, adres ul. Wspólna 2/4 00-926 Warszawa, adres e-mail: IOD@miir.gov.pl.