System automatycznej diagnozy chorób na podstawie analizy obrazów dna oka wykonanych w technologii optycznej tomografii koherentnej OCT, oparty na sztucznej inteligencji – INDOK
Celem projektu jest opracowanie i wdrożenie na rynek innowacji produktowej – systemu automatycznej diagnozy chorób na podstawie analizy obrazów dna oka wykonanych w technologii optycznej tomografii koherentnej OCT, opartego na sztucznej inteligencji – INDOK. Zakres prac B+R obejmie 7 etapów, w ramach których opracowane zostaną algorytmy klasyfikacji do wspomagania diagnostyki. W realizację prac zaangażowany będzie zespół badawczy Spółki i podwykonawcy – jednostki naukowe wybrane w konkurencyjnym postępowaniu. Dzięki realizacji prac B+R narzędzie jako pierwszy produkt na świecie będzie w stanie w czasie rzeczywistym automatyczne rozpoznawać zmiany widoczne w dnie oka i diagnozować na tej podstawie następujące schorzenia: zwyrodnienie plamki żółtej, retinopatia cukrzycowa, błona nasiatkówkowa, pełnościenny oraz warstwowy otwór w plamce, centralna surowicza chorioretinopatia oraz jaskra. Grupę docelową projektu stanowią pacjenci zagrożeni ww. schorzeniami. Dodatkowo zakłada się, że wdrożenie produktu umożliwi prowadzenie badań przesiewowych na szerokiej grupie odbiorców, co pozwoli na efektywne kosztowo wczesne wykrywanie nieprawidłowości narządu wzroku. Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art: 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014).
Twój opis projektu
Aby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.