Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Miasta Płocka, etap II
„Wodociągi Płockie” Sp. z o.o. zgodnie z zawartą w dniu 23 stycznia 2013 roku umową nr POIS.01.01.00-00-300/12-00 zrealizowała Projekt pod nazwą „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Miasta Płocka, etap II”. Projekt wpłynął na efektywne i sprawne funkcjonowanie systemu kanalizacyjnego w mieście oraz właściwe oczyszczanie ścieków powstających w aglomeracji Płock. Całkowity koszt Projektu wyniósł 42 769 679,57 zł (w tym koszty kwalifikowane 34 881 358,62 zł). Kwota dofinansowania wyniosła 20 321 530,67 złotych. W dniu 30.09.2015 r. zakończono realizację Projektu; okres trwałości obowiązywał do 09.02.2021 r. Realizacja w/w zadania umożliwiła i usprawniła prowadzenie gospodarki osadowej i odpadowej na terenie oczyszczalni w sposób zgodny z obowiązującymi wymogami ochrony środowiska oraz podniosła efektywność i bezpieczeństwo pracy obiektów.
W ramach umowy wykonano następujące zadania:
- Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie osiedli Góry-Ciechomice. W ramach inwestycji wybudowano około 18,5 km kanalizacji sanitarnej, dzięki czemu 1450 mieszkańców osiedla Góry-Ciechomice może korzystać z miejskiej sieci kanalizacyjnej.
- Modernizacja systemu gospodarki ściekowej lewobrzeżnej części Płocka. W ramach zadania została zlikwidowana oczyszczalnia ścieków w Radziwiu oraz w Górach, w ich miejsce powstały dwie przepompownie ścieków, które rurociągami wybudowanymi również w ramach niniejszego zadania tłoczą ścieki pod dnem Wisły do oczyszczalni ścieków w Maszewie.
- Zakup samochodu specjalnego do czyszczenia sieci kanalizacyjnej przyczynił się między innymi do poprawy skuteczności czyszczenia sieci a także do zmniejszenia ilości odpadów technologicznych w przepompowni i oczyszczalni ścieków.
- Odbudowa i rozbudowa kolektora zrzutowego odprowadzającego ścieki z oczyszczalni w Maszewie do Wisły. Zadanie polegało na przebudowie istniejącego kolektora zrzutowego ścieków oczyszczonych z miejskiej oczyszczalni ścieków do Wisły. Zmiana w zagospodarowaniu terenu polegała na wykonaniu dwóch równolegle biegnących kanałów o średnicy DN 500 mm o długości ok. 552,3 m łącznie, metodą przewiertu sterowanego (HDD). W celu połączenia projektowanego kanału z istniejącym, wybudowane zostały komory żelbetowe wraz z kanałami o średnicy DN 800 mm o łącznej długości ok. 30 m, wykonane metodą tradycyjną wykopu otwartego.
- Budowa stacji odbioru i magazynowania odpadów technologicznych na oczyszczalni ścieków w Maszewie. W ramach zadania wybudowana została hala magazynowa służąca do odbioru i magazynowania osadu ściekowego ze stacji odwadniania i suszarni osadu, a także wybudowano wiatę magazynową służącą do magazynowania odwodnionego piasku z piaskownika oraz odwodnionych i sprasowanych skratek. Zakres prac uwzględniał również dostawę wagi samochodowej przeznaczonej do ważenia środków transportu wywożących odpady powstałe na oczyszczalni ścieków w Maszewie.
- Zakup ładowarki kołowej do załadunku odpadów technologicznych na oczyszczalni ścieków w Maszewie.
- Zakup samochodu do czyszczenia kanalizacji.
- Zakup samochodu do inspekcji TV.
Your project description
To add a photo, description, specify a location or attach other materials about the project, you should fill out the form below. After clicking the “send” button, a message will be sent to you e-mail asking for confirmation. You must accept to submit the form. The EU Dot Map Guidelines and consent to the processing of personal data. materials will be sent to the editor of the site, who will publish it on the website after verification test.