Rozwój potencjału Collegium Da Vinci do świadczenia specjalistycznych usług skierowanych do przedsiębiorstw poprzez utworzenie infrastruktury w obszarze technologii kreacyjnych
Celem projektu był rozwój potencjału Collegium Da Vinci poprzez stworzenie w Poznaniu miejsca dla osób i firm z branży kreatywnej, gdzie mogłyby kompleksowo realizować projekty na najwyższym poziomie. Projekt obejmował przeprowadzenie prac budowlanych, w wyniku których utworzona została nowa infrastruktura na cele związane z projektem, zakup wyposażenia specjalistycznego, zakup wartości niematerialnych i prawnych oraz wyposażenie pomieszczeń. W efekcie powstał jeden z największych w kraju obiekt funkcjonujący pod nazwą eNStudios.
Studio zostało wybudowane na osobnej płycie fundamentowej i oddzielone akustycznie od całej reszty budynku, aby nie przenosiło drgań. W tym celu użyto bardzo grubych ścian, zamontowano ciężki sufit, a pomiędzy nimi włożono wełnę mineralną. Cała przestrzeń studia została podzielona na 3 strefy:
- studio nagrań – przestrzeń audio umożliwia nagrania zespołów, solistów, nagrań lektorskich, podcastów czy udźwiękowienie filmów oraz postprodukcję. Studio składa się z kilku przestrzeni, a każda z nich dedykowana jest innym projektom, różnią się akustyką, wielkością i wyposażeniem.
- studio foto – służy realizacjom sesji zdjęciowych oraz produkcji filmowych. W studiu znajduje się do dyspozycji cyklorama z balkonem do dowolnej aranżacji.
- studio Motion Capture – dedykowana dla projektantów i producentów gier przestrzeń gamingowa, i prawie 300-metrowe studio Motion Capture ze sprzętem potrzebnym do skanowania przedmiotów czy produkcji VR, a także przestrzeń pod wynajem do różnego rodzaju produkcji filmowych, reklamowych, spotów.
W obiekcie do dyspozycji jest również przestrzeń office’owa oraz coworkingowa: sale konferencyjne i warsztatowe, zaplecze gastronomiczne, callboxy czy strefa relaksu.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.