Prace badawczo - rozwojowe w celu wdrożenia w Gryfitlab Sp. z o.o. innowacji produktowej związanej z metodą badania skuteczności mocowania okładzin elewacyjnych w warunkach pożaru
Przedmiotem projektu będzie przeprowadzenie badań przemysłowych, eksperymentalnych prac rozwojowych oraz prac przedwdrożeniowych w celu wprowadzenia na rynek innowacyjnej w skali świata metody badania skuteczności mocowania okładzin elewacyjnych w warunkach pożaru. Projekt będzie przebiegał w następujących etapach: 1) Badania przemysłowe, 2) Eksperymentalne prace rozwojowe, 3) Prace przedwdrożeniowe. Projekt zakłada badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe (od II TRL) i zakłada wypracowanie rozwiązania gotowego do wdrożenia. Prace B+R przewidziane w projekcie zakończą się osiągnięciem IX TRL. Wyniki projektu zostaną szeroko rozpowszechnione za pośrednictwem publikacji. Wskazane rozpowszechnienie zostanie zrealizowane w okresie 1 roku od zakończenia realizacji komponentu B+R poprzez opublikowanie ich w co najmniej 2 czasopismach naukowych lub technicznych pochodzących z aktualnego na moment publikacji wyników badań Wykazu czasopism naukowych wraz z liczbą punktów przyznawanych za publikację tych czasopism, ogłoszonego w formie komunikatu w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w formie komunikatu. Aktualnie wytypowaliśmy następujące publikacje: 1) Bezpieczeństwo i Technika Pożarnicza (ISSN: 1895-8443), 2) Materiały budowlane (ISSN: 0137-2971). Rozpowszechnianiu podlegać będą wyniki projektu (które będą stale dostępne przez nieograniczony czas), a nie tylko jego ogólne osiągnięcia. Wartością projektu będzie poprawa cech produktów mających bezpośrednie znaczenie w ochronie zdrowia, życia i mienia przed pożarem, poprzez zapobieganie rozprzestrzenianiu się pożaru oraz zwiększenie bezpieczeństwa rezydentów obiektów, jak również służb ratunkowych.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.