Wzrost konkurencyjności i rozwój potencjału innowacyjności przedsiębiorstwa THERMO Marcin Janus poprzez realizację działań inwestycyjnych, których efektem będzie wprowadzanie na rynek, dzięki wdrożeniu własnych prac B+R, nowatorskiej technologicznie i innowacyjnej w funkcjonalności linii nowych produktów urządzeń filtracyjnych powietrza oraz modułu chłodzenia do rekuperatorów, przeznaczonych do zastosowań w powierzchniach mieszkalnych oraz przestrzeniach użytkowych (biurowych, produkcyjnych, magazynowych)
Celem realizacji projektu jest wzrost konkurencyjności i potencjału innowacyjności przedsiębiorstwa THERMO Marcin Janus na regionalnym i krajowym rynku gospodarczym poprzez wdrożenie do produkcji (uruchomienie produkcji) nowatorskiej technologicznie i innowacyjnej w funkcjonalności linii nowych produktów urządzeń filtracyjnych powietrza oraz modułu chłodzenia do rekuperatorów, przeznaczonych do zastosowań w powierzchniach mieszkalnych oraz przestrzeniach użytkowych (biurowych, produkcyjnych, magazynowych). W skład wdrażanych innowacji produktowych wchodzą 4 produkty: Filtrowentylator dla alergików ALERtec (lekarstwo na lotne alergeny); Filtr antysmogowy SMOGtec (lekarstwo na zapylone i zadymione powietrze); Filtr antyzapachowy ODORtec (lekarstwo na uciążliwe zapachy); Moduł chłodzenia do rekuperatorów REcool (rekuperacja z chłodzeniem). Projekt zakłada wdrożenie innowacji produktowych będących wynikiem realizacji własnych prac B+R o poziomie innowacyjności w skali kraju. Efektem projektu będzie także kompleksowa usługa konstruktorsko/wykonawcza i serwisowa powiązana z obszarem technicznym/technologicznym wdrażanych nowych rozwiązań produktowych. Projekt zakłada wykonanie hali produkcyjnej z zapleczem konstruktorskim i magazynowym (roboty budowlane), zakup maszyn, urządzeń i wyposażenia technologii produkcji oraz okołoprodukcyjnej a także wartości niematerialnych i prawnych (specjalistycznego oprogramowania). Realizacja Inwestycji spowoduje trwały rozwój przedsiębiorstwa; uzyskanie przewagi konkurencyjnej na regionalnym i krajowym rynku gospodarczym; zwiększenie przychodów oraz stabilności finansowej i efektywności ekonomicznej przedsiębiorstwa. Projekt wpisuje się w obszary inteligentnej specjalizacji regionu określonymi w Regionalnej Strategii Innowacji dla Mazowsza do 2020 roku. Realizacja projektu będzie zgodna z zasadami uniwersalnego projektowania i zakłada zastosowanie rozwiązań proekologicznych.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.