Photon II - Opracowanie interdyscyplinarnego robot edukacyjnego do zastosowania w nauce szkolno-przedszkolnej oraz terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art: 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014).Celem projektu jest opracowanie i wdrożenie w działalności wnioskodawcy, innowacyjnego na skalę międzynarodową robota edukacyjnego Photon II. Jego wykorzystanie w procesie edukacji i terapii dzieci, umożliwi znacząco zmienić dotychczasowe metody nauczania oraz podnieść jakość kształcenia dzieci w różnym wieku. Rozwiązanie opracowane w ramach prac badawczo-rozwojowych będzie posiadać szereg innowacyjnych cech m.in. bardzo wysoki, niespotykany w edukacji, poziom interakcji użytkownika z narzędziem dydaktycznym, możliwość wykorzystania robota przez uczniów na każdym etapie edukacji czy współpraca robota z większością urządzeń dostępnych w placówkach edukacyjnych (multiplatformowość). Osiągnięcie założonych celów możliwe będzie poprzez wdrożenie autorskiego systemu wprowadzania informacji sterujących do urządzenia (unikatowy Human-Robot Interaction, w tym głosowe i graficzne metody komunikacji), wbudowany wyświetlacz w głowie robota pozwalający na ekspresyjną i tekstową komunikację robota z otoczeniem oraz zastosowanie rozbudowanego systemu Sztucznej Inteligencji determinującego autonomiczne zachowania robota. Rezultaty projektu zostaną wdrożone w działalności Spółki. Nowy produkt będzie możliwy do zastosowania jako narzędzia dydaktyczne zarówno w edukacji ogólnej oraz terapii. Robot edukacyjny pozwoli nauczycielom, edukatorom i terapeutom ulepszać warsztat pracy z uczniami, jednocześnie zwiększając poziom ich cyfrowych kompetencji, wspierając ich w dostosowaniu się do zmieniających się wymagań systemów edukacji na całym świecie. Realizacja projektu pozwoli na podniesienie konkurencyjności rynkowej oraz znacznie przyczyni się do rozwoju kultury i poziomu innowacyjności Spół
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.