Opracowanie i wykonanie górniczego wozu transportowego ZANPER z napędem elektrycznym, do transportu osób i materiałów, przystosowanego do ciężkich warunków eksploatacyjnych w kopalniach podziemnych.
Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014). Projekt zakłada opracowanie, wykonanie i przetestowanie w warunkach rzeczywistych unikalnego na skalę Polski prototypu górniczego wozu transportowego ZANPER, napędzanego silnikiem elektrycznym zasilanego zespołem baterii, przystosowanego do eksploatacji w ekstremalnych warunkach środowiskowych w kopalniach podziemnych, w szczególności w kopalniach KGHM Polska Miedź S.A. Jego modułowość i uniwersalność pozwalać będzie na transport ludzi (do 14 osób) w tym poszkodowanych z miejsc wypadku i materiałów. Będzie przystosowany również do zabudowy robota do skanowania zawartości miedzi w przodku. Już w chwili obecnej obowiązują coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące jakości spalin, co w połączeniu z bardzo ciężkimi warunkami pracy powoduje, że napędy spalinowe będą coraz mniej efektywne i bardziej kosztowne. Efektem końcowym realizacji niniejszego projektu będzie prototyp elektrycznego górniczego wozu transportowego, przeznaczonego do pracy w podziemnych wyrobiskach kopalń, cechujący się IX poziomem gotowości technologicznej. Projekt przewiduje prace w zakresie wykonania pełnej dokumentacji konstrukcyjnej maszyny, wyprodukowania, przeprowadzenia badań powierzchniowych i certyfikacji oraz wykonania testów w warunkach rzeczywistych w kopalni. Podwozie i nadwozie docelowego pojazdu będą zaprojektowane i wykonane od podstaw przez KGHM ZANAM i dedykowane dla zabudowy napędu elektrycznego, zapewniając odpowiednią ilość miejsca na wszystkie podzespoły, w tym moduły baterii, nie ograniczając dostępnego miejsca transportowego w maszynie.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.