H-tech (α+β) Brass - Nowa generacja superprecyzyjnych wyrobów ciągnionych z mosiądzów dwufazowych do zastosowań w wysoko zaawansowanych technologiach przetwórczych
Celem projektu jest opracowanie innowacji produktowej w postaci superprecyzyjnych martwo-płaskich wyrobów ciągnionych w odcinkach prostych i w kręgach wykonanych z dwufazowych mosiądzów automatowych, których cechą znamienną jest ponadstandardowa powtarzalność własności mechanicznych na długości. Realizacja projektu wynika z rewolucji przetwórstwa wyrobów ciągnionych z mosiądzu na bezobsługowych autonomicznych, wieloosiowych i wielonarzędziowych centrach obróbczych CNC. Inspiracją dla projektu jest również potrzeba społeczna – trend konwersji przemysłu do zasad gospodarki obiegu zamkniętego i wzrost jego efektywności energetycznej. Rezultat projektu w postaci innowacji produktowej będzie odznaczał się nowymi cechami i funkcjonalnościami: • ponadstandardowa stabilność właściwości wytrzymałościowych, • ponadstandardowa tolerancja wymiarowa produktu, • nowe gatunki stopów o kontrolowanej relacji Pb:Fe i zawężonym zakresie zanieczyszczeń, które poprawiają możliwości obróbcze (charakterystyka wióra) i pozwolą odbiorcom wyrobów na usprawnienie ich procesów produkcyjnych poprzez zachowanie ciągłości produkcji zautomatyzowanych linii wytwórczych. Uzyskanie nowych funkcjonalności produktów będzie możliwe do osiągnięcia, dzięki opracowaniu i wdrożeniu innowacji procesowej, polegającej na uruchomieniu sposobu nagrzewania wlewka na określony profil termiczny oraz izotermiczne wyciskanie przeciwbieżne. Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art: 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014).
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.