Przejdź do treści Kontakt Regulamin
UE logo
tytuł projektu

Innowacyjne gniazda słupów powłokowych

kategoria
nazwa beneficjenta
PRZEDSIĘBIORSTWA PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE „ELMONTER OŚWIETLENIE” MARIUSZ SZKUDLAREK
wartość projektu
3 046 015,84 zł
dofinansowanie z UE
2 202 763,43 zł
Województwo
wielkopolskie
Powiat
słupecki
program
Program Operacyjny Inteligentny Rozwój
działanie
1.1. Projekty B+R przedsiębiorstw
fundusz
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
perspektywa
2014 - 2020

Budowa napowietrznych linii elektroenergetycznych wymaga wznoszenia konstrukcji wsporczych. Przeważnie stosuje się do tego celu słupy kratowe. Jednak ich istotną wadą jest duża powierzchnia podstawy, z powodu której trudno jest je zlokalizować na terenach zurbanizowanych. Z tego względu coraz częściej stosuje się słupy powłokowe, które: 1. są bardziej estetyczne, zajmują mniej miejsca, dzięki czemu są bardziej akceptowalne społecznie, 2. wymagają mniejszej powierzchni gruntu do wykupienia przez wykonawcę – koszt służebności gruntu jest niższy, 3. są bezpieczniejsze w przypadku narażenia na zniszczenie. Jednak sama konstrukcja słupów powłokowych jest droższa od słupów kratowych, co wynika z ich szacunkowego projektowania, wobec braku precyzyjnych wytycznych w normach. Wobec powyższego pojawia się potrzeba zbadania rzeczywistej nośności różnych typów gniazd oraz ich optymalizacji, co przyniesie oszczędności i spowoduje spadek kosztu produkcji słupów. Wprowadzenie szeregu innowacji pozwoli także na poszerzenie możliwości zastosowania słupów powłokowych np. w obszarach wysokiego zagrożenia oblodzeniem, czy też na potrzeby prac pod napięciem. W związku z tym, w ramach realizacji projektu, po wstępnym zaprojektowaniu szereg prototypów gniazd zostanie poddany testom na poligonie, podczas których określone zostaną ich rzeczywiste nośności. Finalnie, w oparciu o uzyskane wyniki, na zasadzie modelowania i symulacji komputerowych, opracowany zostanie szeroki wachlarz rozwiązań dla słupów powłokowych, gotowych do wdrożenia w działalności własnej Elmonter. SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014).

Twój opis projektu

MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.

Dodaj zdjęcia project photos
Dodaj film lub prezentację project films
Opis projektu
Description of the project

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Serwisu internetowego Mapa Dotacji UE i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, wpisanych w formularzu kontaktowym, w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1) (RODO), informuję, że:

1. administratorem danych osobowych przetwarzanych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, z siedzibą pod adresem: ul. Wspólna 2/4 00-926 Warszawa, jest Minister Funduszy i Polityki Regionalnej;

2. dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość, na podstawie przepisów art. 6 ust. 1 lit. a) RODO;

3. dane osobowe mogą być udostępniane innym organom uprawnionym na podstawie stosownych przepisów do uzyskania danych;

4. w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje prawo: – żądania dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania, – wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, – cofnięcia zgody na przetwarzanie w dowolnym momencie, – wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych;

5. dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu przetwarzaniu, w celu podejmowania decyzji, w tym profilowaniu;

6. dane kontaktowe do Inspektora ochrony danych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej: Inspektor Ochrony Danych, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, adres ul. Wspólna 2/4 00-926 Warszawa, adres e-mail: IOD@miir.gov.pl.