Optymalizacja i wdrożenie na rynek technologii produkcji preparatu na bazie oczyszczonego PGA do zastosowań w produkcji pasz i produktów weterynaryjnych
Celem głównym projektu jest wdrożenie technologii produkcji i zaoferowanie na rynku substancji/półproduktu na bazie oczyszczonego kwasu gammapoliglutaminowego (PGA), jako jakościowej i ekonomicznej alternatywy dla nadużywania antybiotyków w branży paszowej i weterynaryjnej. Osiągnięcie celu głównego projektu możliwe będzie poprzez osiągnięcia następujących celów szczegółowych: (1) przeprowadzenie prac dostosowujących proces wytwórczy do wymagań powtarzalności i norm produkcyjnych; (2) zaprojektowanie i budowa zaplecza technicznego, adekwatnego do potrzeb opracowanego procesu; (3) opracowanie strategii sprzedaży, w tym przyjęcie szczegółowego planu marketingowego, obejmującego etapy tworzenia kanałów dystrybucji; (4) zabezpieczenie własności intelektualnej wypracowanej przez Spółkę. Do najważniejszych działań należeć będą: (i) prace projektowe oraz realizacja procesów zakupowych wraz z pierwszym uruchomieniem, parametryzacją i optymalizacją działania urządzeń laboratoryjno-produkcyjnych; (ii) realizacja procesów dopuszczających zaplecze do działalności produkcyjnej (normy bezpieczeństwa, standardy jakości produkcyjnej); (iii) optymalizacja procesów produkcyjnych; (iv) badanie rynku, ukierunkowanego na stworzenie dopasowanej strategii wizerunkowo-komunikacyjnej. W wyniku realizacji projektu powstanie: (A) zakład produkcyjny półproduktów na bazie oczyszczonego PGA, (B) zoptymalizowana metodyka produkcji półproduktu na bazie oczyszczonego PGA, (C) strategia sprzedaży wraz ze szczegółowym planem marketingowym. Dzięki równoległemu działaniu, ukierunkowanemu na zabezpieczenie procesów produkcyjnych, jak również na zabezpieczeniu zdolności sprzedażowych, realizacja projektu przyczyni się do komercjalizacji pomysłu zgłoszonego w Puławskim PN-T.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.