Opracowanie Systemu Zarządzania Obiegiem Nieczystości jako narzędzia do monitoringu i kontroli funkcjonowania liczników wody, zbiorników bezodpływowych, zlewni i firm asenizacyjnych w gminach.
Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014). Projekt dotyczy opracowania kompleksowego rozwiązania pozwalającego na monitorowania zużycia wody oraz kontrolę zbiorowego odprowadzenia ścieków płynnych w postaci Systemu Zarządzania Obiegiem Nieczystości (SZON). System adresowany będzie do wszystkich podmiotów zaangażowanych w proces obiegu nieczystości płynnych, w tym dystrybucję wody, wytwarzanie ścieków, opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości, tj. do takich grup docelowych jak: gminy, przedsiębiorstwa wodnokanalizacyjne i komunalne, zarządcy zlewni, firmy asenizacyjne oraz gospodarstwa domowe. SZON składać się będzie ze zintegrowanych ze sobą rozwijanych w ramach projektu rozwiązań informatycznych szambo.online i asenizacja.online oraz stworzonych od podstaw zlewnia.online i wodomierz.online. Realizacja projektu doprowadzi do rozwiązania zdiagnozowanych problemów branżowych, dotyczących braku odpowiedniej kontroli i monitoringu procesu obiegu nieczystości przez gminy, konieczności optymalizacji działalności stacji zlewnych i firm asenizacyjnych, jak i rozwiązania barier technologicznych, uniemożliwiających obecnie opracowanie jednego wspólnego rozwiązania, dedykowanego dla wszystkich podmiotów, biorących udział w procesie obiegu nieczystości. Projekt realizowany będzie w Poznaniu, w okresie 23 miesięcy. Zaplanowano pięć etapów prac badawczych – cztery etapy prac rozwojowych (Etapy 1-4) oraz jeden etap prac przedwdrożeniowych (Etap 5).
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.