Opracowanie innowacyjnego procesu kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych poprzez zastosowanie wirtualnej symulacji medycznej.
SA.60012(2020/X) Wdrożenie oprogramowania 3D oraz VR wirtualny pacjent, które umożliwi organizację i realizację szkoleń w bezpiecznych warunkach dla pielęgniarek i położnych niezależnie od sytuacji epidemiologicznej. Dzięki projektowi firma nabędzie odporność na czynniki losowe w tym m.in. na pandemię i utrzyma ciągłość wykonywania usług. Planowany jest zakup 3 szt. licencji (kluczy licencyjnych) wieloosobowych stacjonarnych bezterminowych wraz z 3 zestawami VR (komputer+gogle VR) oraz 100 licencji indywidualnych zdalnych terminowych na okres 6 lat. Zakup umożliwi realizację szkoleń stacjonarnych i zdalnych. Każdy uczestnik będzie czynnie uczestniczył w szkoleniu nie mając bezpośredniego kontaktu z innymi uczestnikami. Zestawy będą umieszczane podczas szkoleń w różnych pomieszczeniach i w symulacjach multiplayer wszyscy realizują założenia dydaktyczne w jednym wirtualnym środowisku. Każdy uczestnik widzi awatary innych uczestników, wszystkie czynności oraz komunikacja głosowa synchronizują się w czasie rzeczywistym. Instruktor ma pełny nadzór nad symulacją, parametrami wirtualnego pacjenta i uczestnikami w czasie rzeczywistym. W szkoleniach zdalnych każdy uczestnik otrzyma klucz licencyjny, zainstaluje symulator na swoim komputerze (spełniającym minimalne wymagania, jeśli będzie posiadał to również z VR) i będzie mógł uczestniczyć w szkoleniu, które w żadnym aspekcie nie różni się od szkolenia formie stacjonarnej. Oprogramowanie umożliwia realizację szkoleń przy użyciu VR oraz bez VR. VR będzie wykorzystywany w szkoleniach stacjonarnych a bez VR w formie zdalnej. Szkolenia odbywa się w jednym środowisku symulacji jednocześnie dla osoby z VR jak również dla osoby bez VR. Każdy uczestnik niezależnie od dostępności gogli będzie miał możliwość uczestnictwa w symulacji zarówno stacjonarnej jak i zdalnej. Planowany jest zakup usługi szkoleniowej dla 3 osób (pracowników wnioskodawcy). Szkolenie obejmuje obsługę techniczną, tworzenie scenariuszy, metodykę nauczania.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.