Dostosowanie pracowni diagnostycznych do leczenia pacjentów z chorobą zakaźną w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie
Projekt zrealizowany zostanie na terenie CSK MSWiA w Warszawie, ul.Wołoska 137.
Projekt powstał w związku z koniecznością :
wymiany przestarzałego sprzętu na nowy, szybszy i bardziej precyzyjny w pracowniach Szpitala w celu wzrostu efektywności, dostępności i skuteczności świadczeń medycznych, skierowanych w szczególności do pacjentów z chorobą zakaźną;
przebudowy zużytej infrastruktury i niefunkcjonalnej powierzchni wybranych zakładów współpracujących z oddziałem leczącym choroby zakaźne, w celu zapewnienia bezpiecznych i nowoczesnych warunków leczenia oraz zwiększenia potencjału systemu reagowania na sytuacje kryzysowe w ochronie zdrowia.
Bezpośrednie powody do przeprowadzenia zmian:
- Konieczność wymiany przestarzałego, wyeksploatowanego sprzętu do diagnozowania pacjentów chorych zakaźnie, który powoduje: zagrożenie dla prawidłowego procesu leczenia poprzez awarie, narażenie pacjentów i personelu na czynniki szkodliwe, niską efektywność wykorzystywania czasu pracy, wydłużenie czasu leczenia, brak możliwości zastosowania najnowocześniejszych metod leczenia.
- Potrzeba adaptacji pomieszczeń dla nowego TK, którym diagnozowani są m.in. chorzy zakaźni oraz przebudowa rejestracji „ZUL” (realizującego świadczenia rehabiltacyjne pacjentów, którzy przeszli choroby zakaźne, w tym COVID-19) ze względu na: konieczność wygospodarowania właściwych pomieszczeń dla aparatu TK, złą organizację czasu pracy personelu powodowaną nieergonomicznymi rozwiązaniami przestrzennymi, małe możliwości izolacji pacjentów z chorobą zakaźną, zapewnienie komfortu pacjentom.
- Ryzyko utrudnionego leczenia pacjentów w jednostkach, które wymagają przebudowy oraz wymiany sprzętu planowanego w Projekcie.
- Obecna sytuacja epidemiczna w kraju, możliwość pojawienia się kolejnych chorób zakaźnych oraz choroby zakaźne leczone dotychczas w Szpitalu, powodują wzrost zapotrzebowania na kompleksowe leczenie i diagnozowanie oraz konieczność szybkiego reagowania na sytuacje kryzysowe związane z pandemią Covid-19, jak również na inne trudne sytuacje mogące się zdarzyć w przyszłości. Trendy demograficzne (starzenie się społeczeństwa) wskazują na wyższe zapotrzebowanie na diagnostykę.
W ramach Projektu planowana jest realizacja zadań:
- Zakup systemu rezonansu magnetycznego
- Adaptacja pomieszczeń w celu zainstalowania aparatu tomografii komputerowej
- Zakup systemu do elektrycznej tomografii impedancyjnej
- Zakup systemu spektrometrii masowej do identyfikacji drobnoustrojów
- Przebudowa pomieszczeń w celu modernizacji rejestracji „Zakładu Usprawniania Leczniczego”
Projekt przyczyni się do wzmocnienia odporności systemu ochrony zdrowia oraz zapewni sprawne funkcjonowanie w jego newralgicznych obszarach. Kluczowe będzie tu wzmocnienie infrastruktury budowlanej i sprzętowej, jako jeden z czynników wpływających na wzrost efektywności, dostępności i jakości udzielonych świadczeń. Nowoczesna infrastruktura jest warunkiem zapewnienia potrzeb zdrowotnych społeczeństwa w kontekście udzielania świadczeń diagnostycznych, leczniczych czy rehabilitacyjnych, w szczególności w sytuacji kryzysu zw. z pandemią Covid-19.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.