Inteligentne algorytmy i interoperacyjne aplikacje do integracji systemów zarządzania energią BEMS/EnMS z systemami BACS/BMS/HMS, ESS i AKPiA, w celu optymalizacji wykorzystania energii w ramach programów elastyczności energetycznej DSR (Demand Side Response)
Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie zaplanowanych prac rozwojowych oraz testów w warunkach rzeczywistych, których wynikiem będą interoperacyjne i inteligentne APLIKACJE ADSR do opcjonalnej integracji systemów: zarządzania energią BEMS/EnMS, zarządzania budynkami i mediami BACS/BMS/HMS, magazynów energii (ESS), aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki AKPiA. Rynek uzyska nowy produkt wykorzystujący sztuczną inteligencję w AUTOMATYZACJI z „LUDZKIM DOTYKIEM” dla odbiorcy energii uczestniczącego w programie reagowania na popyt DSR (ang. Demand Side Response). Aplikacje ADSR ułatwią podmiotom zgadzającym się na modulację zużycia energii, uzyskiwać rekompensaty np. przez świadczenie usługi interwencyjnej redukcji poboru mocy (IRP). Sprzedaż licencji ADSR wesprą nowe usługi, w tym świadczone zdalnie, w locie, automatycznie i ciągle w przekroju 24h/7d, obsługujące wdrożenia oraz eksploatacje inteligentnych mikrosieci wielonośnikowych. Powstanie nowa technologia – predykcyjne, adaptacyjne i uczące się algorytmy (AI/ML), które po implementacji w aplikacjach ADSR zapewnią zautomatyzowany i inteligentny monitoring: – skuteczności sterowania obciążeniami szerokiej gamy urządzeń i instalacji w procesach przemysłowych/ budynkowych, wymagających zużycia różnych rodzajów energii; – aktualnej i prognozowanej generacji z OZE (instalacje PV, kolektory słoneczne, ogniwa paliwowe, pompy ciepła i inne); – lokalnych magazynów energii; – systemów konwersji energii (ogniwa paliwowe, kogeneratory, pompy ciepła, chłodziarki). ADSR pozyskując wielomodalne dane energetyczne i parametry procesów, umożliwi zautomatyzowane: – sterowanie modulacją (redukcją) mocy; – ciągłe walidowanie korzyści z uczestnictwa w DSR. Cel projektu zostanie osiągnięty, kiedy nowe aplikacje ADSR: – zapewnią efekty innowacji produktowej, cyfrowej i ekoinnowacji na poziomie krajowym; – staną się kluczowymi elementami komercyjnej oferty produktowo-usługowej, o wieloletniej przewadze konkurencyjnej.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.