Profesjonalne kadry GOZ
ADN Akademia Biznesu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej Beneficjent projektu) realizuje projekt „Profesjonalne Kadry GOZ” numer FERS.01.03-IP.09-0092/23. Projekt realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Okres realizacji projektu: od 01.03.2024 roku do 31.12.2026 roku.
Projekt realizowany na ternie całego kraju.
GRUPA DOCELOWA
760 (440 kobiet, 320 mężczyzn) pracowników (zgodnie. z art. 3 ustawy o PARP) – kadra zarządzająca i osoby bezpośrednio zaangażowane lub które planuje się zaangażować w proces planowania lub wdrażania rozwiązań gospodarki niskoemisyjnej lub GOZ z min. 250 przedsiębiorstw (w tym max 40% tj. 300 pracowników dużych przedsiębiorstw), z obszaru całej Polski. W projekcie mogą również wziąć udział właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych.
CEL PROJEKTU
do 31.12.2026 r. minimum 685 osób (396 kobiet, 289 mężczyzn) spośród objętych wsparciem 760 (440 kobiet, 320 mężczyzn) pracowników z 250 przedsiębiorstw z obszaru całej Polski, nabędzie kompetencje w zakresie planowania/wdrażania GOZ przez przedsiębiorców. Realizacja proj. przyczyni się do osiągnięcia celu szczegółowy. działania FERS.01.03 tj. wspieranie dostosowania pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian, wspierania aktywnego i zdrowego starzenia się oraz zdrowego i dobrze dostostosowanego środowiska pracy, które uwzględniają zagrożenia dla zdrowia. Niewątpliwie stan środowiska wpływa bezpośrednio na stan zdrowia ludzi. Zatem podjęcie działań (szkoleniowo-doradczych) w obszarze nisko i zero emisyjności oraz GOZ przyczyni się do poprawy środowiska, tym samym będzie miało pozytywny wpływ na zdrowie pracowników. Kompetentni, poprzez udział w niniejszym projekcie, pracownicy pomogą swojemu przedsiębiorstwu w dostosowaniu się do nieuniknionych zmian w obszarze zielonej gospodarki.
ZADANIE REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU
W projekcie zaplanowaliśmy realizację SZKOLEŃ oraz DORADZTWA POSZKOLENIOWEGO.
Do wyboru będą trzy rodzaje ścieżek szkoleniowych różniące się od siebie poziomami zaawansowania.
Po zakończeniu ścieżki szkoleniowej każdy z uczestników i uczestniczek będzie mógł skorzystać z DORADZTWA POSZKOLENIOWEGO w wymiarze nie przekraczającym 10 godzin zegarowych doradztwa na jedną osobę.
Celem doradztwa związanego bezpośrednio z działaniami szkoleniowymi będzie omówienie zastosowania konkretnych rozwiązań zgodnych z GOZ, które mogą zostać zastosowane w danym przedsiębiorstwie. Zapotrzebowanie na doradztwo poszkoleniowe określicie Państwo w ankiecie poszkoleniowej.
GŁÓWNY REZULTAT PROJEKTU: liczba osób, które uzyskają kwalifikacje w zakresie zielonej ekonomii. Zakładamy, że kwalifikacje w zakresie zielonej ekonomii w ramach projektu uzyska minimum 685 jego uczestników i uczestniczek.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.