Don’t diss my ability! - wsparcie uczniów o specjalnych potrzebach poprzez rozwój edukacji włączającej na terenie miasta Gdyni.
1.Cel proj. Celem proj.jest wdrażanie rozwiązań z zakresu edukacji włączającej,które zakładają wsparcie uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności,zaburzeniami zachowania i emocji oraz z trudnościami w nauce ze szkół ponadpodstawowych z terenu Gdyni. Wsparcie systemu edukacji włączającej zostanie zagwarantowane poprzez: -wspieranie systemowych rozwiązań mających na celu integrację młodzieży z niepełnosprawnościami(85 uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr2 w Gdyni-SOSW nr 2)z młodzieżą ze szkół ogólnodostępnych(85 uczniów Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni-ZSCHiE)poprzez zapewnienie im dostępu do zajęć wspierających całościowe zaspokajanie potrzeb rozwojowych i integrację ponad podziałami poprzez parasport(realizowane przez wnioskodawcę-Gmina Miasta Gdynia/GSC); -wspieranie systemowych rozwiązań mających na celu integrację młodzieży z SOSW nr 2(XVI LO specjalne-65 osób,szkoła branżowa specjalna-20 osób)z młodzieżą ze szkół ogólnodostępnych poprzez stworzenie miejsca,w którym nastolatkowie o specjalnych potrzebach mogą wspólnie uprawiać sport z rówieśnikami bez orzeczeń(siłownia dla OzN w GSC)oraz zapewnienie profesjonalnej opieki trenerskiej dla ww.uczestników(realizowane przez wnioskodawcę-GCS); -wspieranie systemowych rozwiązań mających na celu upodmiotawianie uczniów z niepełnosprawnościami poprzez przeszkolenie kadry wychowawczo-dydaktycznej 19 szkół ponadpodstawowych z terenu Gdyni w zakresie integracji rówieśniczej z osobami młodymi z orzeczeniem o niepełnosprawności i przeciwdziałanie ich dyskryminacji(realizowane przez Instytut Wiedzy i Kompetencji jako działanie komplementarne do współpracy z GCS w ramach zadań publicznych„Don’t DISS my ability!-kampania edukacyjna na rzecz integracji osób z niepełnosprawnościami i przeciwdziałanie ich dyskryminacji wśród młodzieży ze szkół średnich z terenu Gdyni.”oraz „Don’t DISS my ability 2!-kontynuacja działań edukacyjnych na rzecz integracji osób z orzeczeniem o niepełn.i przeciwdzi
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.