Zarządzanie Lokalną Strategią Rozwoju (LSR) Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Okno Południowej Wielkopolski” na lata 2023-2027, jej monitorowanie, ewaluacja i animowanie.
Celem projektu jest zapewnienie efektywnego zarządzania, animacji, ewaluacji i monitorowania LSR. Główne problemy i wyzwania zostały zdefiniowane w LSR na podstawie przeprowadzonej analizy potrzeb i potencjału. W obszarze społecznym zdiagnozowano takie problemy jak: organizacja lokalnych społeczności oraz postawa i aktywność społeczna; aktywizacja i integracja mieszkańców; mało liderów lokalnych, mała ilość wydarzeń kulturalnych, niewystarczająca baza i zaplecze techniczne do działalności kulturalnej i społecznej. W obszarze oświaty zdiagnozowano takie problemy jak: potrzeba w zakresie wsparcia funkcjonowania placówek oświaty i dostępu do dobrej jakości edukacji dzieci tj. żłobków, przedszkoli, szkół, w tym zwiększenia dostępnych miejsc w tych placówkach. W odpowiedzi na zdefiniowane problemy, w ramach LSR, zdefiniowano cele, które mają dążyć do zaspokojenia potrzeb dzięki środkom z EFS. Głównym zadaniem LGD będzie ogłaszanie i prowadzenie naborów wniosków w ramach komponentu wdrażanie LSR. Zgodnie z harmonogramem w ramach EFS zaplanowano realizację 3 naborów (jeden w zakresie włączenia społecznego i dwa w zakresie edukacji), które będą realizowane w trybie konkursowym. LGD zobowiązuje się do terminowego oraz prawidłowego przeprowadzania postępowania w sprawach wyboru operacji. Istotnym aspektem wdrażania LSR jest spełnienie obowiązków wynikających z planu komunikacji z lokalną społecznością. Skuteczna komunikacja jest istotnym warunkiem efektywnego i skutecznego zaangażowania społeczności lokalnej we wdrażanie strategii. Zakładane działania komunikacyjne za pomocą, których LGD zamierza skutecznie dotrzeć do lokalnych społeczności to m.in.: kampania informacyjna dotycząca obowiązków komunikacyjnych beneficjentów, kampania informacyjna na temat głównych założeń LSR, spotkania informacyjno-szkoleniowe dotyczące przygotowania, realizacji i rozliczenia operacji itp. W ramach projektu pracownicy biura LGD będą bezpłatnie udzielali doradztwa w zakresie m.in.: przygotowyw
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.