Realizacja Programu Rozwojowego w zakresie Symulacji Medycznej w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Celem projektu jest zwiększenie konkurencyjności Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w zakresie kształcenia kadr medycznych kierunku lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, pielęgniarskiego i położnictwa.
Wdrożenie kompleksowego programu rozwojowego uczelni pozwoli dostosować program kształcenia do oczekiwań rynku pracy oraz wzmocnić praktyczne przygotowanie przed dyplomowe studentów.
Kluczowym elementem projektu jest utworzenie Centrum Symulacji Medycznej, w którym mogą odbywać się zajęcia dla studentów ze wszystkich wydziałów uniwersytetu. W skład centrum wchodzą takie sale dydaktyczne jak: blok operacyjny, sala szpitalnego oddziału ratunkowego, sale pielęgniarskie i położnicze, pracownia rzeczywistości wirtualnej, a także symulator karetki.
Zajęcia z wykorzystaniem metody symulacji przy udziale pacjentów – manekinów umożliwiają studentom profesjonalnie przygotowanie się do wykonywania zawodu lekarza w przyszłości.
Ponadto prowadzone są szkolenia dla kadr uczelni medycznych, pozwalające podnieść kompetencje w zakresie prowadzenia zajęć metodami symulacyjnymi. Tworzone i gromadzone są też scenariusze symulacyjne.
Projekt realizowany będzie do 2021 r.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.