OPRACOWANIE NOWEJ, INNOWACYJNEJ TECHNOLOGII PRODUKCJI NADKWASÓW KWASU OCTOWEGO I INNYCH KWASÓW KARBOKSYLOWYCH JAKO KOLEJNY ETAP ROZWOJU FIRMY '' KUCHNIE ŚWIATA S.A. ''
Celem projektu jest opracowanie nowej, innowacyjnej w skali międzynarodowej technologii produkcji (metodą ciągłą) kwasu nadoctowego oraz innych nadkwasów, przeznaczonych głównie dla zakładów przemysłu spożywczego i sektora HoReCa w kraju i za granicą – są to główni odbiorcy dla Wnioskodawcy (firmy KUCHNIE ŚWIATA S.A.). W efekcie badań przemysłowych i prac rozwojowych powstaną zdecydowanie ulepszone a także nowe produkty, bardzo atrakcyjne dla klientów i korzystne dla środowiska naturalnego. Projekt wykazuje również innowacyjność procesową – metoda ciągła produkcji nadkwasów karboksylowych nigdzie jeszcze nie jest stosowana. Przewidziano zgłoszenie patentowe, którego przedmiotem będzie po zakończeniu projektu nowa technologia. Projekt przyczyni się do zwiększenia przychodów Wnioskodawcy, przyspieszenia ekspansji w kraju i w eksporcie, podniesienia jego konkurencyjności i poziomu technologicznego oraz do intensyfikacji współpracy z nauką. Projekt będzie realizowany w Dęblinie gdzie mieści się zakład produkcyjny Wnioskodawcy oraz Dział B + R. Tam też będą wdrożone efekty realizacji projektu i wytwarzane nowe innowacyjne wyroby. Prace B+R będą wykonywane w Dziale B+R Wnioskodawcy samodzielnie oraz w ścisłej współpracy z jednostką naukową (przewidziano zakup usług doradczych od jednostki naukowej). Projekt przewiduje też zatrudnienie na umowę zlecenia nowych pracowników naukowych. Realizacja projektu potrwa 3 lata. Przewidziano w nim m. in. wyleasingowanie nowoczesnej aparatury badawczej, zakup usług doradczych, instalacje linii pilotażowej i uruchomienie pierwszej produkcji. Projekt rozpoczyna się na II stopniu gotowości technologicznej, kończy na IX. Oprócz wielu korzyści dla firmy przyczyni się też do rozwoju woj. lubelskiego, podniesienia jego konkurencyjności i zwiększenia przepływu wiedzy naukowej do gospodarki regionu.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.