Rozbudowa Piątkowskiej Szkoły Społecznej w Poznaniu o obiekt sali gimnastycznej i sal lekcyjnych, a także wyposażenie sal lekcyjnych w materiały i pomoce dydaktyczne
Piątkowska Szkoła Społeczna (PSS) jest jednym z najlepszych zespołów szkół w Poznaniu – zajęła m.in. 2. miejsce w P-niu w rankingu szkół podstawowych sporządzanego na podstawie wyników egzaminu szóstoklasisty (2016 r.). Obecnie do szkoły uczęszcza ok. 270 uczniów. Projekt obejmuje zadania inwestycyjne polegające na rozbudowie obecnie istniejących budynków (PSS) o dwa nowe obiekty: budynek sali gimnastycznej i sal lekcyjnych oraz łącznik pomiędzy budynkami A i B ww. Szkoły, a także wyposażenie sal lekcyjnych w materiały i pomoce dydaktyczne. W ramach proj. przewiduje się wykonanie prac budowlanych związanych z projektowaną rozbudową, które zostaną zrealizowane na terenie o oznaczeniu geodezyjnym: obręb Piątkowo (0053), arkusz 13: działki nr 587/112, 587/113, 587/114, 587/115, 587/116, 587/117, 587/120. Obszarem realizacji projektu będzie miasto Poznań, jako miejsce lokalizacji PSS. Odbiorcami proj. będą zarówno obecni, jak i przyszli uczniowie PSS. Nowa sala gimnastyczna (wymiary boiska: 24m x 12m) i specjalistyczne sale lekcyjne umożliwią bardziej efektywne i aktywizujące uczniów prowadzenie zajęć wynikających z podstawy programowej oraz zajęć dodatkowych (pozalekcyjnych). Placówka jako szkoła społ. nie podlega klasyfikacji szkół obwodowych, wobec tego nie jest przypisana do konkretnego miejsca zamieszkania. W konsekwencji uczniowie PSS zamieszkują zarówno obszar miasta P-nia, jak i miejscowości 5 gmin MOF P-nia. Wobec tego efekty realizacji projektu dotyczą większego obszaru, który na potrzeby projektu został nazwany obszarem wsparcia.W efekcie realizacja projektu przyczyni się do podniesienia wiedzy i kompetencji kluczowych uczniów PSS, jednocześnie znacząco wpłynie na poprawę warunków edukacji ogólnokształcącej w szkole.Efekty realizacji projektu to:1. Liczba wspartych obiektów infrastruktury edukacji ogólnej: 12. Potencjał objętej wsparciem infrastruktury w zakresie opieki nad dziećmi lub infrastruktury edukacyjnej: 294 os.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.