Opracowanie technologii produkcji cienkich drutów profilowych ze stali trudno odkształcalnych o zawężonych tolerancjach wymiarowych i znaczącą poprawą jakości powierzchni z zastosowaniem do zgrzewania sit szczelinowych precyzyjnych o nowych własnościach w tym sit kryterialnych (dokładnych)
SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014).W wyniku realizacji projektu nastąpi opracowanie technologii produkcji cienkich drutów profilowych ze stali trudno odkształcalnych o zawężonych tolerancjach wymiarowych i znaczącą poprawą jakości powierzchni z zastosowaniem do zgrzewania sit szczelinowych precyzyjnych o nowych własnościach w tym sit kryterialnych (dokładnych). Rezultatem projektu będzie innowacja produktowa w postaci zaawansowanych technologicznie sit szczelinowych precyzyjnych o nowych własnościach, wykorzystywanych w przemysłowych procesach filtracji i separacji o podwyższonej wytrzymałości oraz jakości powierzchni celem zwiększenia żywotności wyrobów, wydajności procesowej i ekologiczności. Wdrożenie do produkcji nowych wyrobów m.in. w postaci koszy do wirówek, wkładów filtracyjnych oraz sit łukowych pozwoli na rozszerzenie oferty oraz wzrost konkurencyjności Wnioskodawcy nie tylko na rynku polskim, ale również międzynarodowym (Europa). Jednocześnie Wnioskodawca spełni oczekiwania klientów na polskim i europejskim rynku zgłaszających zapotrzebowanie na innowacyjne wyroby o nowych charakterystykach, oferowane w konkurencyjnych cenach. Wnioskodawca otrzymał listy intencyjne od potencjalnych odbiorców, w których wskazane jest zapotrzebowanie na nowy produkt Wnioskodawcy. Wdrażany nowy produkt będzie się charakteryzował wysokim poziomem innowacyjności i konkurencyjności dzięki nowym cechom, szczegółowo opisanym we wniosku. Opracowane rozwiązania zostaną zweryfikowane w oparciu o badania prototypów nowych wyrobów wytworzonych na instalacji pilotażowej. Do realizacji projektu zostanie zaangażowana w ramach podwykonawstwa Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej. Wnioskodawca posiada odpowiednie doświad
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.