Linia do wytwarzania wysokojakościowego regranulatu z własnych odpadów produkcyjnych folii z nadrukiem w obiegu zamkniętym
Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014). Celem projektu jest opracowanie technologii wytwarzania wysokojakościowego regranulatu z własnych odpadów produkcyjnych folii z nadrukiem w obiegu zamkniętym. Otrzymywany regranulat ma mieć jak wysoką jakość i stanowić surowiec z odzysku do produkcji innowacyjnej folii złożonej z tworzywa pierwotnego i regranulatu w stosunku 1:1 dla grubości folii w przedziale 11-21 µm. Projektowany proces produkcyjny będzie elementem obiegu zamkniętego, zapewniającego przetworzenie i powtórne wykorzystanie 100% odpadów własnych, powstających w całym przedsiębiorstwie. Odzyskany regranulat będzie dodawany z udziałem co najmniej 50% do tworzywa czystego, jako surowiec do wytwarzania worków o zmniejszonej grubości. Ogół prac przedstawionych w harmonogramie rzeczowo finanoswym projektu dążyć będzie do opracowania prototypu w postaci innowacyjnej demonstracyjnej linii produkcyjnej do produkcji regranulatu (inaczej: do recyklingu), pozwalającej na efektywne połączenie wszystkich etapów przetwarzania odpadu produkcyjnego, w tym dzięki zwiększeniu stopnia automatyzacji poszczególnych etapów procesu recyklingu. Wdrożenie wyników projektu we własnej działalności produkcyjnej Polipak, na bazie wykorzystania opracowanego demonstratora technologii odzysku regrantulatu nastąpi poprzez ich komercyjne wykorzystanie w nowobudowanym zakładzie produkcyjnym. Planowane przedsięwzięcie ma na celu dalszy rozwój przedsiębiorstwa poprzez poprawę efektywności produkcji, wdrożenie nowych produktów oraz wzmocnienie jego pozycji konkurencyjnej na rynku krajowym i międzynarodowym.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.