Budowa nowoczesnej bazy do magazynowania i mieszania nawozów płynnych RSM z mikroelementami jako czynnik wzrostu innowacyjności świadczonych usług przez firmę ROL-MECH
Inwestycja, której celem jest zwiększenie konkurencyjności firmy dzięki wprowadzeniu innowacyjnych usług w postaci pobierania prób glebowych, a następnie mapowania pola i mieszania płynnych nawozów azotowych z mikroelementami została podzielona na następujące elementy: a) Budowa nowoczesnej bazy do magazynowania i mieszania nawozów RSM. b) Zakup naczepy-cysterny o pojemności 25 m3. c) Zakupie oprogramowania do mapowania pól wraz z urządzeniem do pobierania prób glebowych. Obecnie dostawa nawozu płynnego RSM do firmy odbywa się transportem drogowym w małych ilościach. Stąd potrzeba posadowienia dwóch dużych zbiorników o pojemności 800 m3 każdy. W jednym takim zbiorniku będzie przechowywany RSM a w drugim RSMS (RSMS z siarką). Po realizacji inwestycji potencjał magazynu na RSM wyniesie 1600 m3. Natomiast w celu mieszania nawozów płynnych RSM z mikroelementami planuje się montaż dodatkowych dwóch małych zbiorników po 40 m3. Cały proces mieszania nawozów będzie całkowicie zautomatyzowany. Silosy magazynowe są wyposażone w czujniki i podzespoły, pozwalające z bardzo wysoką precyzją dokonać cyfrowego ważenia nawozów RSM. Do prawidłowej realizacji inwestycji niezbędna będzie cysterna samochodowa o pojemności 25 m3. Natomiast dzięki zakupowi nowoczesnego oprogramowania do mapowania pól wraz z urządzeniem do pobierania prób glebowych, firma będzie mogła świadczyć usługi polegające na pobieraniu próbek gleby z danego pola rolnika. Ze względu na rozwijającym się rynkiem nawozów płynnych azotowych planowana inwestycja przyczyni się do zmniejszenia kosztów dostawy nawozów RSM co przełoży się na obniżenie oferowanej ceny nawozu dla potencjalnych rolników. Możliwość mieszania nawozu płynnego RSM o potrzebne mikroelementy w połączeniu z dawkowaniem opartym na badaniach gleby przyczyni się do świadczenia innowacyjnej usługi, nieoferowanej w chwili obecnej na rynku polskim i globalnym.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.