Badania z zakresu wykorzystania czynnika termicznego w wyrobach medycznych na przykładzie platformy do badania przesiewowego stóp.
Firma zajmuje się diagnostyką i leczeniem dzieci z wadami postawy oraz dorosłych z dysfunkcjami narządu ruchu.
Głównym celem projektu było opracowanie prototypu platformy do badań przesiewowych stóp z wykorzystaniem materiału termicznego, z możliwością przeniesienia obrazu w postać cyfrową.
W ramach przedsięwzięcia zakupiono usługę badawczą w celu opracowania ww. prototypu. Urządzenie przetestowano w warunkach laboratoryjnych i klinicznych na stu osobach (w tym 50 z wadami stóp). Sprawdzono i potwierdzono jego skuteczność w diagnostyce oraz porównano wyniki prac badawczych z wynikami uzyskanymi na istniejącej platformie stykowej 2d.
Opracowano ostatecznie innowacyjną platformę bazującą na materiale termicznym, której wdrożenie wiązało się z mniejszymi kosztami niż w przypadku elektronicznej platformy 2d.
W porównaniu do platformy 2d mniejsze koszty dotyczą również samej diagnostyki w zakresie wad i deformacji stóp oraz eksploatacji aparatury, ponieważ opracowana w ramach projektu platforma nie wymaga podłączenia do komputera, co wiązałoby się np. z nabyciem sprzętu komputerowego, zakupem oprogramowania, dodatkowym zużyciem energii czy ze szkoleniem personelu z obsługi osobnego systemu.
Urządzenie jest mobilne, co oznacza łatwy transport i przechowywanie, a badania można wykonywać praktycznie wszędzie – np. w szkołach czy przedszkolach, a nie tylko w wyspecjalizowanych gabinetach.
Tomasz Szaporów, Właściciel
Celem projektu było stworzenie platformy do badania przesiewowego. System otwiera możliwości badania w każdym miejscu, czasie bez posiadania specjalistycznej wiedzy medycznej. Analiza jest możliwa poprzez umieszczenie na platformie typów stóp odnoszących się do obrazu prawidłowego i z wadami. Platforma stanowi bazę do dalszej diagnostyki i leczenia w zakresie wad postawy.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.