"Wdrożenie technologii wykonywania wybranych elementów systemu implantologicznego, opartego o indywidualny implant podokostnowy nowej generacji."
Projekt dotyczy wdrożenia do produkcji innowacyjnego wyrobu: systemu implantologicznego opartego o indywidualne implanty podokostnowe nowej generacji zawierającego wszystkie połączenia śrubowe. System implantologiczny oparty o indywidualne implanty podokostnowe nowego typu jest nowością na rynku stomatologicznych wyrobów medycznych. Planowany do wdrożenia system łączy, w ramach jednego wyrobu, trzy kluczowe cechy: 1) Indywidualizację rozwiązań dostosowanych do jednostkowych wymogów konkretnego pacjenta (medycyna spersonifikowana/spersonalizowana) 2) Trwałość i stabilność konstrukcji, aż dożywotnio 3) Najlepszy możliwy do osiągnięcia skutek medyczny (kliniczny), bez jakichkolwiek powikłań w krótkim i długim okresie użytkowania. Cechy przedmiotowego systemu implantologicznego są osiągane w wyniku zastosowania następujących rozwiązań: 1. Zastosowanie technologii hybrydowej łączącej i integrującej obróbkę ubytkową z przyrostową w ramach jednego procesu produkcyjnego. 2. Zastosowanie automatyzacji procesu: projektowania, produkcji i kontroli jakości tak na etapie wirtualnym (weryfikacja Metodą MES) jak i rzeczywistych wyrobów (spraw-dzanie wyrobu na modelu 3D twarzoczaszki pacjenta oraz stosowanie maszyn pomiarowych). 3. Indywidualizację rozwiązań: A. Zdefiniowania i ścisłego określenia modyfikowalnych elementów konstrukcyjnych systemu implantologicznego wraz z określeniem przedziału zmienności tych pa-rametrów, B. Określenia niezmiennych (względzie stabilnych) elementów konstrukcyjnych systemu decydujących o trwałości, stabilności i pozytywnych skutkach medycznych. 4. Optymalizacja i weryfikacja procedur medycznych (implantologicznych i protetycznych). 5. Zastosowanie połączeń śrubowych zapewniające najlepsze skutki kliniczne (szczelność połączeń, brak powikłań chorobowych), wieloletnią trwałość i stabilność odbu-dowy, łatwość montażu i demontażu, konserwacji oraz wymiany. 6. Zastosowanie materiału z którego będą wykonywane implanty – Tytan typ Gr
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.