Opracowanie innowacyjnej technologii systemu prefabrykacji hybrydowych belek stropowych oraz innowacyjnego systemu budowy stropów wykonanych z belek hybrydowych.
Nr_ref_progr_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014).Podstawowym celem projektu jest opracowanie innowacyjnej technologii systemu prefabrykacji hybrydowych belek stropowych oraz innowacyjnego systemu budowy stropów wykonanych z belek hybrydowych. Zasadniczą innowacją w skali rynku europejskiego jest opracowanie unikalnego kształtu belki wykonanej z drewna, materiałów drewno-pochodnych i kompozytów (belka w odmianie wzmocnionej HBSw) zapewniającej wymaganą nośność, sztywność, niską masę własną (umożliwiającą montaż ręczny przez dwóch pracowników) stropów i stropodachów o rozpiętości do 8 m. Belka występować będzie w odmianach: zwykłej HBS (dla rozpiętości do 6m) i wzmocnionej HBSw z wykorzystaniem kompozytów włóknistych FRP (np. włókien aramidowych, bazaltowych, węglowych dla rozpiętości do 8m). Innowacyjna belka hybrydowa dedykowana będzie do budowy obiektów posiadających stropy i stropodachy o dużych rozpiętościach, dając nowe możliwości projektowe i konstrukcyjne, w szczególności nowoczesnych obiektów posiadających pomieszczenia o dużych, otwartych przestrzeniach (w formule open space). Hybrydowa Belka Stropowa jest przedmiotem wynalazku zgłoszonego w celu uzyskania patentu przez Wnioskodawcę do Urzędu Patentowego RP pod nr P.432029 [WIPO ST 10/C PL432029], który został przyjęty dnia 01.12.2019r. W ramach projektu HBS i HBSw zostaną poddane dokładnym analizom obliczeniowym i badaniom w aspekcie wytrzymałości, nośności i sztywności. Zostanie zaprojektowany i wykonany prototyp linii do produkcji hybrydowych belek stropowych. Przeprowadzone zostanie badanie funkcjonalności linii i w dalszej kolejności optymalizacja rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych prowadzące do finalnej wersji technologii prefabrykacji i budowy stropów. Plano
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.