Opracowanie i weryfikacja w warunkach rzeczywistych nowej technologii wytwarzania nawozu azotowego na bazie roztworu saletrzano - mocznikowego wzbogaconego siarką elementarną.
Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014). Celem projektu jest opracowanie i zweryfikowanie technologii umożliwiającej produkcję nawozu azotowego na bazie roztworu saletrzano– mocznikowego z dodatkiem siarki elementarnej (dalej "roztwór NS" albo "Component NS 15-40") w skali przemysłowej. Główną przesłanką zasadności realizacji niniejszego projektu jest niewystarczająca zawartości siarki (składnik o kluczowym znaczeniu w procesie pobierania przez rośliny azotu z nawozu) w glebie na terenie Polski oraz ograniczona oferta rynkowa w zakresie nawozów azotowych wzbogaconych siarką elementarną, której użycie gwarantuje uzyskanie przewag względem obecnie stosowanej siarki siarczanowej. Punktem wyjścia dla projektu są wyniki dotychczasowych prac laboratoryjnych, które dają podstawę do dalszego rozwoju technologii. Obejmie on przeprowadzenie systematycznych badań/prób/testów na większą skalę, które zostały zaplanowane w niniejszym projekcie. Dotyczą one • opracowania i zweryfikowania założonej metody mielenia siarki elementarnej do wymaganego poziomu uziarnienia, • opracowania i zweryfikowania metody i procedury przygotowania zawiesiny, • zweryfikowania funkcjonowania ww. rozwiązań w rzeczywistych warunkach pracy ciągłej, na pilotażowej linii W przypadku powodzenia projektu będziemy w posiadaniu zweryfikowanej technologii produkcji nowego nawozu azotowego wzbogaconego siarką elementarną, tańszego i bardziej efektywnego od obecnie stosowanych, doskonale wpisującego się w potrzebę rynkową, wynikającą z niedoboru siarki w środowisku.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.