Podniesienie jakości praktycznej nauki zawodu poprzez doposażenie szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - Budowa Placówki Kształcenia Zawodowego wraz z pracowniami praktycznej nauki zawodu z niezbędną infrastrukturą techniczną w Zespole Szkół w Izbicy Kujawskiej
Przed. projektu jest budowa budynku Placówki Kształcenia Zawodowego wraz z pracowniami praktycznej nauki zawodu z niezbędną infrastrukturą techniczną i wyposażeniem w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej. Celem inwestycji jest wsparcie infrastruktury kształcenia zawodowego dotyczącej praktycznej nauki zawodu, zaplanowano utworzenie nowoczesnych pracowni: programowania obrabiarek i technologii mechanicznej, elektryki, logistyki, gastronomicznej oraz rysunku technicznego, co pozwoli na zapewnienie prawidłowych warunków kształcenia praktycznego. Wyposażenie pracowni będzie zgodne ze standardami kształcenia w zawodzie i wyposażeniem opisanym w podstawie programowej kształcenia w zawodach: technik mechanik, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk, technik elektryk, kucharz. Konieczność realizacji inwestycji wynika z potrzeby uzupełnienia infrastruktury Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej o pracownie praktycznej nauki zawodu, co jest podyktowane oczekiwaniami regionalnego rynku pracy oraz tworzeniem takich warunków nauki, które odzwierciedlają rzeczywiste środowisko pracy w zawodach objętych projektem. Podstawą przy tworzeniu założeń projektu była analiza obecnego rynku pracy oraz zapotrzebowania na poszczególne profile kształcenia jakie występują na obszarze powiatu oraz województwa, a także przeprowadzona Diagnoza potrzeb szkoły. Realizacja przedmiotowego projektu przyczyni się do poprawy jakości usług edukacyjnych w zakresie szkolnictwa zawodowego na obszarze powiatu włocławskiego. Wpłynie to na zwiększenie znaczenia edukacji zawodowej, tworząc warunki nauczania zbliżone do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej, zwiększając potencjał w zakresie oferty edukacyjnej, procesu dydaktycznego i jakości kształcenia. Dzięki temu zwiększą się kompetencje i umiejętności uczniów, które są oczekiwane na lokalnym rynku pracy, nastąpi wyrównanie szans życiowych oraz wzrost aktywności zawodowej absolwentów szkół zawodowych.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.