SOLARIS - Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego
Projekt dotyczył wyposażenia Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS w kriomikroskop elektronowy GLACIOS wraz z kompletną linią do preparatyki i przechowywania próbek mikroskopowych, a także przestrzenią dyskową na dane pomiarowe. Całość uzupełniona została serwerem obliczeniowym, który umożliwia cyfrową obróbkę uzyskanych danych. Zestaw taki pozwala na pełną interpretację zebranych wyników eksperymentów.
Dzięki tym usprawnieniom SOLARIS przedstawia kompleksową ofertę badawczą z zakresu biologii strukturalnej z wykorzystaniem kroimikroskopii elektronowej – zarówno podmiotom akademickim, jak i przemysłowym. Współpracę z NCPS SOLARIS podjęło już kilkanaście ośrodków akademickich oraz firmy z sektora biotech z całego świata. Połączenie wysokorozdzielczych technik obrazowania oraz mikrodyfrakcji elektronowej pozwoliło Centrum SOLARIS na stworzenie unikalnego w skali kraju laboratorium kriomikroskopii, które konkurujące z najlepszymi światowymi ośrodkami tego typu.
Po rozbudowie Centrum, Kriomikroskopia SOLARIS została przeniesiona do nowej części hali eksperymentalnej, gdzie w bliskim sąsiedztwie pracują mikroskopy elektronowe, linia do preparatyki próbek oraz serwerownia, która odpowiada za obróbkę i analizę wyników. Zestawienie takiej infrastruktury pozwala na pełną analizę makromolekuł, zaczynając od przygotowania siatek, poprzez screening i zbieranie danych wysokorozdzielczych, na rekonstrukcji i analizie struktury kończąc.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.