Obniżenie poziomu niskiej emisji i poprawa, jakości powietrza poprzez wymianę urządzeń grzewczych w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie gminy Szczawin Kościelny
Projekt pt. „Obniżenie poziomu niskiej emisji i poprawa jakości powietrza poprzez wymianę urządzeń grzewczych w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie gminy Szczawin Kościelny” dotyczy wymiany czynnika grzewczego (kotłów, pieców, urządzeń grzewczych) na źródła ciepła spalające biomasę, wykorzystujące paliwa gazowe lub powietrzne pompy ciepła. Dodatkowo projekt dotyczy również inwestycji w odnawialne źródła energii (OZE) z zakres systemów fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych. Na cele projektu została zebrana grupa docelowa odbiorców końcowych w procesie przeprowadzonej rekrutacji (zgodnie z załącznikiem numer 19a do wniosku o dofinansowanie – „Regulamin naboru odbiorców końcowych”). Zostały wykonane wizje lokalne na nieruchomościach (gospodarstwa domowe i budynek użyteczności publicznej) zgłoszonych do projektu, czego efektem jest uzyskane świadectwo energetyczne (załącznik numer 15 do wniosku o dofinansowanie). Planowana inwestycja obejmuję modernizację 48 budynków mieszkalnych oraz 1 budynek użyteczności publicznej w zakresie wymiany urządzeń grzewczych, ponadto w 20 budynkach powstanie również infrastruktura OZE (łącznie 23 instalacji), składająca się z: • Instalacji fotowoltaicznych w systemie on-grid (21 systemów łącznie) • Instalacji kolektorów słonecznych (2 systemów łącznie). Rezultatem projektu będzie m.in. redukcja emisji CO2 w wysokości 225,15 ton CO2/rok co daje 69,09% w odniesieniu do stanu obecnego. Emisja pyłów PM10 zostanie zredukowana o wartość 259,97 kg/rok co daje 95,20% w odniesieniu do stanu obecnego. Projekt realizowany jest na terenie gminy Szczawin Kościelny, która liczy 4952 mieszkańców. Planowana inwestycja nie jest projektem rewitalizacyjnym. Projekt będzie realizowany w trybie ‚Zaprojektuj i Wybuduj’.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.