Opracowanie aplikacji graficznej pozwalającej na odwzorowanie w świecie cyfrowym techniki malarstwa laserunkowego z wykorzystaniem palety barw utworzonej na bazie pigmentów historycznych
Projekt polega na dogłębnej analizie tradycyjnego malarstwa olejnego, przebadaniu fizycznych, mierzalnych właściwości każdego składnika (farb, pędzli, podobrazi, rozpuszczalników) oraz sposobów ich użycia w procesie twórczym, a następnie opracowanie oprogramowania, które wiernie przeniesie malarską technikę laserunkową (MTL) do świata cyfrowego. Kluczowe elementy, które zostaną poddane analizie: 1. Materiały malarskie – farby olejne, medium malarskie (rozpuszczalnik), pędzle, podobrazia. Każdy pigment ma określoną budowę krystaliczną, unikatowe właściwości fiz. i optyczne, odpowiadające za kolor i to w jaki sposób ten kolor miesza się z innymi. Projekt polega na przebadaniu mierzalnych właściwości pigmentów oraz topografii podobrazi i ścieżek pędzli i opisaniu ich w sposób, który pozwoli stworzyć informat. cyfrową reprezentacje tych elementów z zachowaniem ich właściwości fiz. i optycznych 2. Czynności malarskie – sposoby mieszania, nakładania i rozcieńczania farb. Jednym z kluczowych wyzwań będzie poznanie fizyki optycznego mieszania kolorów a następnie przeniesienie tego procesu w świat cyfrowy. Optyczne mieszanie polega na nakładaniu transparentnych (przezroczystych) warstw farb na siebie. Nie ulegają one fizycznemu zmieszaniu, każda kolejna warstwa może być nałożona, jeżeli wyschnie poprzednia, ale dzięki transparentności światło padające na obraz miesza farby ze sobą Zostanie opracowany software, który będzie się składał z cyfrowych podobrazi, palet i farb. Aplikacja zostanie zaprojektowana w wersji mobilnej (tablety) i desktopowej oraz zintegrowana z istniejącymi rozwiązaniami hardwerowymi (elektroniczne pędzle, rysiki). „SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art: 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014)”.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.