Opracowanie i weryfikacja w warunkach rzeczywistych zaawansowanych metod uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji do analizy rozgrywek e-sportowych celem wsparcia treningu oraz podwyższania kompetencji zawodników profesjonalnych i półprofesjonalnych.
Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014). Wnioskodawca stawia sobie za cel opracowanie narzędzia umożliwiającego zaawansowaną analitykę danych generowanych w trakcie rozgrywek e-sportowych. W sposób szczególny, Wnioskodawca chce położyć nacisk na zespołowy charakter wielu spośród najbardziej popularnych gier, gdzie w sposób naturalny wspomniana analityka powinna obejmować „performance” całej drużyny, a jeśli indywidualnego gracza to w ścisłym związku z drużyną i jego rolą w taktyce całego zespołu. Planowane główne funkcjonalności nowego narzędzia w tym kontekście to, m.in.: – zautomatyzowana ocena zachowań zespołu/jego członków w wybranych (tj. wskazanych przez użytkownika bądź uznanych za istotne przez system) fragmentach rozgrywki, – możliwość zautomatyzowanego wyliczania wskaźnika „impactu” danego zawodnika na „performance” zespołu w danej akcji, rundzie, meczu – możliwość przedstawiania użytkownikowi klipów z faktycznych gier, które ilustrują prawidłowe wykonania danej sekwencji (w kontekście równoległych zachowań innych członków zespołu) Wnioskodawca zakłada oparcie planowanego rozwiązania na metodach/technikach sztucznej inteligencji czy uczenia maszynowego (algorytmów uczenia nadzorowanego (supervised) oraz nienadzorowanego (unsupervised learning), które, dla uzyskania optymalnych rezultatów, wymagają dużej ilości danych, na podstawie których są trenowane/uczone. Specyfika rozgrywek e-sportowych sprawia, że odpowiednie wolumeny danych do wytrenowania ww. algorytmów, są stosunkowo łatwo dostępne. […]
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.