Wspieranie funkcjonowania i doskonalenie ZSK na rzecz wykorzystania oferowanych w nim rozwiązań do realizacji celów strategii rozwoju kraju
Projekt koncentruje się na bezpośrednim wsparciu interesariuszy systemu we wdrażaniu ZSK(Z1), opracowywaniu i rozwoju kolejnych Sektorowych Ram Kwalifikacji i prognozowaniu zapotrzebowania na kwalifikacje i kompetencje(Z2), a także na pracach badawczo-rozwojowych służących decydentom i interesariuszom do doskonaleniu ZSK jako narzędzia prowadzenia polityki na rzecz uczenia się przez całe życie(Z3). Ważnym aspektem działań projektowych jest również promocja ZSK wśród interesariuszy i użytkowników systemu(Z4). Celem projektu jest bieżące usprawnianie funkcjonowania ZSK, rozwinięcie współpracy z interesariuszami sektorowym, dostarczanie danych i formułowanie rekomendacji na potrzeby prowadzenia polityki w zakresie kwalifikacji i uczenia się przez całe życie na poziomie krajowym i regionalnym, dostosowywanie ZSK do otoczenia społeczno-gospodarczego, a także opracowanie nowego modelu wsparcia wdrażania ZSK na bazie nowych technologii oraz budowanie zasobów kadrowych systemu, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru walidacji. Realizacja projektu przyczyni się do wdrożenia nadrzędnej idei tworzenia nowych możliwości rozwoju i potwierdzania umiejętności niezbędnych do wzmocnienia kapitału społecznego, wzrostu gospodarczego i poprawy jakości życia, która stanowi cel ZSU. Wsparcie opracowywania kwalifikacji rynkowych zwiększy udział pracodawców w rozwoju i wykorzystaniu umiejętności, zaś konsolidacja interesariuszy wokół ZSK stanowi mechanizm współpracy i koordynacji międzyresortowej i międzysektorowej w zakresie rozwoju umiejętności. Prognozowanie zapotrzebowania na kwalifikacje i kompetencje oraz działania badawczo-rozwojowe w tym zakresie pozwalają na budowanie efektywnego systemu diagnozowania informowania o tym zapotrzebowaniu. Promocja walidacji efektów uczenia się wspiera z kolei w rozwijaniu i upowszechnianiu kultury uczenia się nastawionej na aktywny i ciągły rozwój umiejętności oraz wyrównywaniu szans w dostępie do rozwoju i możliwości korzystania z umiejętności.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.