Budowa elektrowni fotowoltaicznej „Patryk” o mocy 990kW, na dz. nr ewid. 491/25 w Słońsku, powiat sulęciński, województwo lubuskie
Przedmiotem projektu jest budowa nowoczesnego lokalnego źródła OZE, tj. budowa elektrowni fotowoltaicznej „FPV Patryk” o mocy do 990 kW wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Słońsk na działce o nr ewid. gr. 491/25 obręb 0037 Słońsk. Projektowana Elektrownia Fotowoltaiczna „Patryk” o mocy maksymalnej 990 kW zbudowana będzie z 18 sztuk inwerterów o mocy 50kW, 3600 paneli fotowoltaicznych o mocy 275W o łącznej mocy 990kW.Przedmiotowy projekt jest realizowany w formule wybuduj. Dla inwestycji została przygotowana pełna dokumentacja budowlana i została wydana decyzja pozwolenie na budowę – zgodnie z Ustawą Prawo budowlane (Dz. U. 2017 poz. 1332 ze zm.). Projekt będzie realizowany przez podmiot prywatny, tj. mikroprzedsiębiorstwo: CHEMPO sp. z o.o., co będzie miało miejsce na terenie miejscowości Słońsk, w Gminie Słońsk (Powiat Sulęciński, Województwo Lubuskie).Grupy docelowe: mieszkańcy Gminy Słońsk, właściciele Spółki Chempo Sp. z o.o. władze Gminy Słońsk, instytucje systemu ochrony środowiska. Głównym celem projektu jest Wzrost poziomu produkcji energii z odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Słońsk, poprzez budowę elektrowni fotowoltaicznej „FPV Patryk” o mocy do 990 kW. Zdefiniowany cel główny oraz cele szczegółowe odpowiadają na problemy zdefiniowane w wyniku analizy problemów. Do celów szczegółowych, ściśle powiązanych z celem głównym należą:•Zmniejszenie zapotrzebowania na tzw. „czarną” energię elektryczną na terenie Gminy Słońsk, poprzez zwiększenie wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii w zakresie gospodarki energetycznej.• Wykorzystanie naturalnego potencjał energii słońca na terenie Gminy Słońsk, poprzez budowę elektrowni fotowoltaicznej.• Zmniejszenie emisji CO2 na terenie Gminy Słońsk w wyniku zastosowania Odnawialnych Źródeł Energii.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.