System inteligentnego, nisko inwazyjnego, automatycznego pobierania prób glebowych do celów doradztwa nawozowego z wykorzystaniem ścieżek technologicznych „TRUESOIL OnTheGo”
System inteligentnego, nisko inwazyjnego, automatycznego pobierania prób glebowych do celów doradztwa nawozowego z wykorzystaniem ścieżek technologicznych „TRUESOIL OnTheGo” jest unikalną na skalę światową usługą pozwalającą pobierać próby glebowe w sytuacjach i okresach cyklu produkcji rolnej nie możliwą przy użyciu konwencjonalnych metod.Pobieranie prób glebowych i późniejsza ich analiza laboratoryjna, jest metodą na pozyskanie informacji o bieżącej zasobności gleby w składniki pokarmowe dostępne dla roślin (między innymi makroelementy jak fosfor, potas, magnez, mikroelementy, kwasowość gleby). Informacja ta jest niezbędna dla uzyskania optymalnych plonów i umożliwia zbilansowanie nawożenia mineralnego (nawozy sztuczne) oraz organicznego (nawozy naturalne i gnojowica czy obornik).Pobieranie prób glebowych, w celu zachowania jak najwyższej jakości, odbywa się obecnie przy udziale dedykowanych próbników automatycznych gwarantujących właściwą, powtarzalną głębokość z której pozyskiwana jest próba (standardowo 25-30 cm), a miejsce pobrania danej próby oraz rejestracja pozycji wyznaczana jest przy pomocy globalnego systemu pozycjonowania (GNSS), dedykowanego oprogramowania oraz sprzętu komputerowego. Urządzenia te są zamontowane na pojeździe terenowym (typu ATV-quada lub samochód pick-up) umożliwiającym poruszanie po danym polu i pobieranie prób. Planowany projekt zakłada zakup dedykowanego próbnika glebowego, oprogramowania sterującego, pojazdu terenowego oraz precyzyjnego odbiornika GPS umożliwiającego pobieranie prób glebowych w okresach występowania upraw na polach, bez ich uszkodzenia oraz z zachowaniem najwyższej precyzji. Maszyna i oprogramowanie zostaną wykonane zgodnie z naszą szczegółową specyfikacją.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.