System czasu rzeczywistego do inteligentnej klasyfikacji treści internetowych w języku polskim na potrzeby ochrony rodzicielskiej, przeciwdziałania cyberslakingowi i ochrony sieci korporacyjnych
Celem projektu jest stworzenie i przetestowanie w warunkach rzeczywistych nowego produktu – systemu pozwalającego na analizę zawartości stron internetowych w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Produkt będzie udostępniał zestaw narzędzi umożliwiających dopasowanie do indywidualnych potrzeb klienta, takich jak możliwość wyboru ogólnych kategorii filtrowanych stron, a także elastyczne dopasowania filtrów w zależności od rodzaju i kontekstu występowania danego tematu. Głównymi zadaniami w projekcie będą: – określenie uniwersalnych cech stron internetowych, które pozwolą na rozpoznawanie tematu strony i kontekstu występowania słów kluczowych oraz zdefiniowanie listy kategorii tematycznych i kontekstów o szerokim spektrum, jakie mają być rozpoznawane przez system. Docelowo system ma umożliwić klasyfikację stron w językach polskim i angielskim, dla liczby kategorii przekraczającej 50; – opracowanie algorytmów uczenia maszynowego i wdrożenie modelu statystycznego, które umożliwią automatyczną kategoryzację stron internetowych ze skutecznością powyżej 90% AP@3 w czasie poniżej 250 ms; – umożliwienie łatwej integracji systemu z najpopularniejszymi rozwiązaniami SWG typu proxy czy UTM z wykorzystaniem protokołów komunikacji ICAP oraz SQS. Produkt zostanie wdrożony we własnej działalności gospodarczej Wnioskodawcy i będzie dystrybuowany w modelu B2B zarówno jako samodzielny system, jak i komponent możliwy do integracji z rozwiązaniami, których skuteczność działania zależy m.in. od efektywności procesu klasyfikacji stron internetowych. Głównymi grupami docelowymi będą firmy i instytucje zainteresowane odciążeniem swoich sieci i urządzeń sieciowych oraz pragnące zapobiec zagrożeniom związanym z wykorzystywaniem przez pracowników dostępu do Internetu w celach niezwiązanych z pracą, producenci oprogramowania oferującego kontrolę rodzicielską oraz dostawcy Internetu, chcący oferować zabezpieczenia rodzicielskie dla niepełnoletnich – zarówno duże, jak i małe firmy.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.