Opracowanie mobilnej aparatury diagnostycznej bazującej na rozwiązaniu lab-on-chip do wykrywania choroby COVID-19 (SARS-CoV-2 wirus)
Celem projektu jest opracowanie i przetestowanie w okresie IX’2020-VI’2022 dwóch prototypów produktów: 1/ zestawu multipleksowego do genetycznej identyfikacji SARS-CoV-2 w technice RT-LAMP, do zastosowania w laboratoriach diagnostycznych (dalej ZM-LAB) 2/ aparatury diagnostycznej POCT (ang. Point of Care Treatment) bazującej na rozwiązaniu lab-on-chip (LOC) oraz technice RT-LAMP do wykrywania COVID-19 do zastosowań w diagnostyce rozproszonej (dalej ZM-POCT) Oba produkty, będą innowacyjne w wymiarze międzynarodowym, cechując się: 1/WYSOKĄ DOKŁADNOŚCIĄ I WIARYGODNOŚCIĄ WYNIKU BADANIA (czułość: >95%; specyficzność: >97%; granica detekcji: <25 kopii genu/reakcję powtarzalność R2>0,95; odtwarzalność wyników: R2 >0,95) 2/ZNACZĄCO SKRÓCONYM CZASEM DIAGNOSTYKI (do 15 minut ZM-LAB i do 20 min. ZM-POCT) a jednocześnie będą bardzo konkurencyjne cenowo. W przypadku ZM-POCT dodatkowymi zaletami będzie: 1/MOBILNOŚĆ, ELASTYCZNOŚĆ I UNIWERSALNOŚĆ APARATURY DIAGNOSTYCZNEJ 2/BRAK KONIECZNOŚCI ANGAŻOWANIA SPECJALISTYCZNEGO PERSONELU LABORATORYJNEGO DO OBSŁUGI APARATURY. Osiągnięcie rezultatu projektu będzie możliwe dzięki wykorzystaniu różnych dziedzin wiedzy m.in. biologii molekularnej, mikrosystemów, fotoniki, elektroniki, informatyki. Wyniki projektu zostaną objęte ochroną prawno-patentową. W przypadku ZM-LAB planuje się pierwszą sprzedaż w 12.2020 r., zaś wdrożenie ZM-POCT nastąpi po zakończeniu projektu (w III kw. 2022 r.). SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art: 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014)
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.