Opracowanie i implementacja systemu sztucznej inteligencji wirtualnych postaci pozwalającego na symulację ich realistycznych zachowań i interakcji z graczem na podstawie autonomicznej analizy obrazu uczestników gry w czasie rzeczywistym
SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014).Celem projektu jest stworzenie platformy umożliwiającej tworzenie gier multiplayer- AR (wieloosobowych gier w rzeczywistości rozszerzonej) z wykorzystaniem cloud renderingu oraz machine learningu. Platforma zostanie zwalidowana na stworzonej przez nas w tym celu eksperymentalnej rozgrywce testowej, wykorzystującej wszystkie możliwości systemu. Rezultat projektu, czyli nowy produkt na rynku – platforma Pirxon, zostanie wdrożony bezpośrednio w działalności lidera konsorcjum. Platforma oparta będzie na algorytmach opracowanych wspólnie z partnerem konsorcjum – Politechniką Warszawską (PW) i wyposażona w pierwszy system wizyjny wspierający rozgrywki multiplayer w rozszerzonej rzeczywistości w czasie rzeczywistym. W ramach projektu zrealizowane zostaną następujące prace B+R: ETAP 1 Opracowanie metodyki przetwarzania danych i środowiska badawczego dla sieci neuronowych oraz narzędzi do tworzenia obiektów w rzeczywistości rozszerzonej (Pirxon) ETAP 2 Opracowanie efektywnej metody wyznaczania pozycji i ścieżek ruchu poruszających się osób w otoczeniu gracza oraz efektywnej metody wyznaczania układu ciała i aktywności postaci (PW) ETAP 3 Integracja opracowanych narzędzi w ramach prototypu platformy oraz stworzenie testowej gry MMO-AR (Pirxon) ETAP 4 Opracowanie prototypu systemu wizyjnego wspierającego rozgrywki MMO prowadzone w przestrzeni zewnętrznej (PW) ETAP 5 Testy prototypu platformy w warunkach zbliżonych do rzeczywistych pod kątem możliwości tworzenia gier i końcowa optymalizacja (Pirxon) ETAP 6 Testy skuteczności algorytmów obliczeniowych i prototypu systemu wizyjnego w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, oraz końcowa optymalizacja (PW)
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.