Inteligentny, wielosensorowy system ochrony obszarów rolniczych minimalizujący straty spowodowane działalnością szkodników.
Rozwiązanie, które powstanie podczas realizacji tego projektu ma na celu zmniejszenie strat w plonach spowodowanych szkodliwą działalnością ptactwa na terenach uprawnych. Bezpośrednim celem projektu jest wytworzenie oprogramowania wraz z elementami wykonawczymi niezbędnymi do realizacji kluczowych funkcjonalności programu. W efekcie powstanie innowacyjny produkt oferowany przez spółkę Hexited, będący rozwinięciem MVP stworzonego w trakcie inkubacji, dedykowany w pierwszej kolejności hodowcom borówki amerykańskiej, winogron oraz czereśni w Polsce. Produkt składa się z oprogramowania oraz elementów mechanicznych. Oprogramowanie pozwala na wykrycie ptactwa na podstawie analizy obrazu z kamery umieszczonej na terenie uprawy, analizę zapisanych danych dot. występowania ptactwa oraz sterowanie autonomicznym systemem odstraszającym. System wykonawczy składa się z floty autonomicznych bezzałogowych statków powietrznych oraz automatycznej stacji do ich obsługi. Najważniejsze działania w projekcie obejmują wytworzenie oprogramowania do obsługi automatycznej stacji centralnej, opracowanie programu kontrolującego wszystkie aktywne systemy odstraszania, opracowanie modułu służącego do analizy i predykcji występowania ptactwa, opracowanie i wyprodukowanie elementów mechanicznych systemu wykonawczego oraz przeprowadzenie testów działania zintegrowanego rozwiązania. Zasoby zaangażowane w trakcie trwania projektu to głównie kapitał ludzki – praca członków zespołu oraz zatrudnionych pracowników doświadczonych w realizacji podobnych zadań jak i zasoby materialne obejmujące sprzęt i elementy do wytworzenia modułów mechanicznych systemu. Projekt realizowany będzie na terenie Podkarpacia. W trakcie procesu inkubacji spółka pozyskała w tym regionie jednego z kluczowych partnerów, z którym podpisany został list intencyjny. Instalacje i testy systemów u klientów będą prowadzone na terytorium całego kraju (drugi z kluczowych partnerów znajduje się w okolicach Poznania).
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.