Przejdź do treści Kontakt Regulamin
UE logo
tytuł projektu

Opracowanie skutecznych metod automatyzacji, optymalizacji i interpretowalności tradycyjnych procesów aktuarialnych w firmach ubezpieczeniowych za pomocą algorytmów automatycznego uczenia maszynowego i wyjaśnialnej sztucznej inteligencji (Explainable AI).

kategoria
nazwa beneficjenta
QUANTEE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wartość projektu
3 729 814,34 zł
dofinansowanie z UE
2 725 340,42 zł
Województwo
mazowieckie
Powiat
m.st. Warszawa
program
Program Operacyjny Inteligentny Rozwój
działanie
1.1. Projekty B+R przedsiębiorstw
fundusz
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
perspektywa
2014 - 2020

Celem projektu jest stworzenie znacząco ulepszonej platformy ActuAI dla sektora ubezpieczeniowego, która pozwoli na automatyzację procesów, zwiększenie bezpieczeństwa oraz poprawę wypłacalności firm ubezpieczeniowych oferując innowacyjne metody dla: a) wyceny produktów ubezpieczeniowych (komunikacyjnych i majątkowych), b) predykcji wysokości odszkodowań ubezpieczeniowych, c) analizy współczynnika rezygnacji klientów z polis ubezpieczeniowych. Koncepcja rozwiązania opiera się na stworzeniu algorytmów sztucznej inteligencji odpowiadających na specyficzne wyzwania matematyki ubezpieczeniowej. W ramach prac nad prototypem ActuAI zrealizowane zostaną następujące prace b+r: 1. Opracowanie algorytmów i technik wspólnych dla wszystkich procesów ubezpieczeniowych: a) algorytmy transformacji danych, b) algorytmy autoML. 2. Opracowanie algorytmów dedykowanych poszczególnym procesom: a) algorytmy predykcji liczby i wysokości szkód, b) algorytmy analizy strategii cenowych. 3. Opracowanie algorytmów analizy historii zdarzeń (ang. experience analysis). 4. Przygotowanie algorytmów interpretowalności (Explainable AI, XAI) oraz budowa finalnego prototypu. Opracowane algorytmy zostaną udostępnione za pośrednictwem skalowalnej, audytowalnej i prostej w użyciu platformy ActuAI, przeznaczonej dla pracowników działów aktuarialnych w firmach ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych. Platforma będzie dostępna w różnych modelach, w zależności od potrzeb naszych klientów: SaaS (software as a service), on-premise (instalowane na infrastrukturze chmury klienta) lub REST API (korzystanie z poszczególnych algorytmów, bez front-end’u). Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art: 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014).

Twój opis projektu

MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.

Dodaj zdjęcia project photos
Dodaj film lub prezentację project films
Opis projektu
Description of the project

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Serwisu internetowego Mapa Dotacji UE i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, wpisanych w formularzu kontaktowym, w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1) (RODO), informuję, że:

1. administratorem danych osobowych przetwarzanych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, z siedzibą pod adresem: ul. Wspólna 2/4 00-926 Warszawa, jest Minister Funduszy i Polityki Regionalnej;

2. dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość, na podstawie przepisów art. 6 ust. 1 lit. a) RODO;

3. dane osobowe mogą być udostępniane innym organom uprawnionym na podstawie stosownych przepisów do uzyskania danych;

4. w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje prawo: – żądania dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania, – wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, – cofnięcia zgody na przetwarzanie w dowolnym momencie, – wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych;

5. dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu przetwarzaniu, w celu podejmowania decyzji, w tym profilowaniu;

6. dane kontaktowe do Inspektora ochrony danych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej: Inspektor Ochrony Danych, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, adres ul. Wspólna 2/4 00-926 Warszawa, adres e-mail: IOD@miir.gov.pl.