SmartHorse - wdrożenie na rynek inteligentnego systemu diagnostycznego pozwalającego na wykrywanie urazów, kontuzji i chorób układu ruchu konia na wczesnym etapie ich wystąpienia
Rozwijany projekt polega na wprowadzeniu na rynek innowacyjnego rozwiązania jakim jest system diagnostyczny pozwalający profesjonalistom hodującym konie wykrywanie urazów, kontuzji i chorób układu ruchu konia już na wczesnym etapie wystąpienia dzięki zastosowaniu inteligentnego ochraniacza do pozyskania danych nt problemów ruchowych zwierzęcia. Startup SMART HORSE Sp. z.o.o. rozwinął to rozwiązanie do poziomu MVP podczas inkubacji w Platformie Startowej „Start in Podkarpackie”. Wnioskodawca przeprowadził potwierdzenie założeń (Proof of Concept) i potwierdził technologiczną możliwość wykrywania anomalii zdrowotnych u koni uwzględniając diagnostykę weterynaryjną. Budowane rozwiązanie stanowi system wykonawczy złożony z elementów gromadzących dane wejściowe z inteligentnego ochraniacza wyposażonego w czujniki, które są przekazywane w module teleinformatycznym na serwer i następnie z wykorzystaniem oprogramowania analityczno-pomiarowego poddawane modelowaniu powalającemu zidentyfikować dysfunkcje ruchu u koni. Wyniki tych analiz są prezentowane w aplikacji mobilnej oferowanej użytkownikom w modelu subskrypcyjnym. Rozwiązanie pozwala na wczesne dostrzeżenie problemów zdrowotnych układu ruchu konia i skutecznie dostosować jakości opieki zdrowotnej do potrzeb konkretnego osobnika. Najważniejsze działania, które będą realizowane podczas realizacji projektu obejmują opracowanie w pełni funkcjonalnej aplikacji mobilnej oraz dalszy rozwój elementów elektronicznych. Głównym miejscem realizacji projektu będzie Rzeszów. Kluczowe zasoby osobowe to zespół realizujący projekt oraz zasoby materialne i niematerialne opisane w dalszej części wniosku. W 2019 r. rozwiązanie zostało zgłoszone w postaci 2 wynalazków w zgłoszeniach patentowych do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej (załączono potwierdzenia zgłoszeń do wniosku): (1) P.432000 „Sposób i układ do diagnozowania anomalii w obrębie aparatu ruchu zwierząt, zwłaszcza koni” (2) P.432001 „Ochraniacz na nogi zwierząt”
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.