Innowacyjny system treningowy dla koni oparty na synergii unikatowych rozwiązań technicznych wspomaganych przez systemem IT przy wykorzystaniu algorytmów SI
Przedmiotem projektu jest opracowanie innowacyjnej bieżni wodnej dla koni z bezinwazyjnym systemem pomiarowym i oprogramowaniem opartym na algorytmach sztucznej inteligencji (SI) umożliwiającym zastosowanie zaawansowanych planów treningowych. W projekcie mamy do czynienia z innowacją w 2 obszarach. Należy zauważyć, że już samo urządzenie będzie się wyróżniać na tle konkurencji m.in. następującymi funkcjonalnościami: 1. systemy: obrazowania sił nacisku kopyt, temperatury powierzchniowej ciała, monitoringu liczby uderzeń serca oraz parametryzowania chodu jako wyposażenie standardowe umożliwiające ocenę skuteczności treningu konia, 2. system dysz wytwarzających sztuczną rzekę (nurt przeciwny względem poruszania się konia) umożliwiający zwiększenie intensywności treningu, 3. systemy dbające o higienę i dobrostan konia: czyszczenia, filtracji, podgrzewania, wymiany i odkażania wody, 4. systemy bezpieczeństwa – awaryjne zatrzymanie bieżni i wypompowanie wody. Drugim obszarem innowacji będzie zaawansowane oprogramowanie do zarządzania treningiem koni. Będzie ono obejmowało m.in. specjalnie opracowane programy treningowe będące wynikiem badań przeprowadzonych przez najwyższej klasy polskich naukowców z SGGW i IGBZ PAN specjalizujących się w behawiorze, fizjologii wysiłku oraz biomechanice ruchu koni. Dzięki tej pracy powstanie nowa wiedza na temat korelacji między wynikami nieinwazyjnych badań wysiłkowych koni, a stopniem ich wytrenowania i kondycją. Pozwoli to na dobór intensywności i rodzaju treningu do indywidualnych potrzeb i możliwości konia. Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art: 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014).
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.