Bezbarierowa łódź motorowa o długości do 12 m, z napędem mechanicznym, w pełni przystosowana do przebywania, podróżowania i nocowania w ramach wypoczynku i rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, o balkonikach lub o kulach, w tym osób z ciężkim porażeniem czterokończynowym
Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art: 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014). W ramach projektu wykonane zostaną badania przemysłowe oraz prace rozwojowe, których celem jest opracowanie innowacji produktowej w postaci łodzi typu "Houseboat", w której będą mogły funkcjonować wraz z osobami zdrowymi (sprawnymi) osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich. Łódź wyposażona będzie w udogodnienia umożliwiające poruszanie się osób na wózkach, między innymi ruchomy półpokład oraz winda międzypokładowa. Przewidywane parametry łodzi: długość 10,5 do 12 mb., szer. 3,4 do 4 mb, zanurzenie 0,5 do 0,7 mb. Łódź wyposażona zostanie w napęd elektryczny. Łódź wyposażona zostanie w ruchomy półpokład, windę międzypokładową, zasilanie bateryjne umożliwiające pracę przez 6 godzin z 50% mocą silników, instalację automatycznej dezynfekcji oraz inne usprawnienia dedykowane osobom niepełnosprawnym. Projekt rozpocznie się od II poziomu TRL — określono koncepcję technologii oraz jej przyszłe zastosowanie. Projekt zakończony zostanie na 9 poziomie TRL. Projekt realizowany będzie w konsorcjum Przedsiębiorcy – ZT Żory oraz Instytutu ITG KOMAG. Pierwsze wdrożenie innowacyjnego rozwiązania łodzi motorowej przystosowanej dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich nastąpi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i będzie polegało na wprowadzeniu wyników badań przemysłowych, prac rozwojowych oraz eksperymentalnych prac przedwdrożeniowych uzyskanych podczas realizacji projektu do działalności gospodarczej docelowego producenta tj. ZT Żory.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.