Opracowanie metody produkcji i stosowania hydrożelu jako nośnika przy podawaniu doustnym do dostarczania leków, peptydów i białek
Celem projektu jest opracowanie technologii produkcji hydrożelu jako nośnika doustnego dostarczania znanych na rynku substancji suplementów diety takich jak: ornityna, argininia, kofeina, ekstrakt żurawiny oraz substancji aktywnej sildenafil citrate znanej po nazwie handlowej Viagra. W ramach projektu zespół badawczy z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej pod kierunkiem dr hab. inż. Agnieszki Makary, wyłoniony zgodnie z zasadą konkurencyjności, opracuje powtarzalną i wydajną procedurę produkcji hydrożelu jako nośnika doustnego. Rozwinięta technologia wpłynie na przyspieszenie działania wybranych substancji leczniczych i suplementów diety w porównaniu do konwencjonalnych, obecnych na rynku preparatów, w sytuacji, gdzie szybkość działania substancji aktywnej ma kluczowe znaczenie. Wykonane badania i sukces projektu wpłynie na zwiększenie konkurencyjności firmy, poprawę jej kondycji finansowej poprzez uruchomienie sprzedaży nowych produktów oraz zwiększenie zatrudnienia. Przyczyni się również do utrwalenia współpracy między Spółką a Politechniką Krakowską.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.